Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

Tenda TX3 - Podsumowanie

Tenda TX3 to produkt, który spełnia postawione przed nim zadanie, czyli w przystępnej cenie oferuje superszybkie transfery w ramach łączności bezprzewodowej, a to dzięki wsparciu dla technologii Wi-Fi 6. Decydując się na tego typu router musimy jednak zdawać sobie sprawę z pewnych kompromisów, na jakie musiał pójść producent, by dostarczyć tego typu sprzęt. Mowa tu choćby o braku wsparcia dla kanału o szerokości 160 Hz, co jest jedną z kluczowych nowości standardu 802.11ax, ale także obsłudze MU-MIMO w wersji 2x2, obecności tylko trzech złączy LAN czy braku jakiegokolwiek portu USB do podłączenia drukarki czy nośnika danych. Jeśli te braki nie mają dla Was istotnego znaczenia (a zapewne dla przeciętnego użytkownika nie będą tak istotne), to w takim razie Tenda TX3 może okazać się bardzo dobrym pomysłem, szczególnie jeśli wybierając router kierujecie się przede wszystkim wydajnością i łatwością obsługi.

Tenda TX3 w testach wydajnościowych osiąga świetne wyniki, w szczególności w ramach łączności bezprzewodowej w paśmie 5 GHz.

Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

Tenda TX3 w testach wydajnościowych osiąga świetne wyniki, w szczególności w ramach łączności bezprzewodowej w paśmie 5 GHz. Tutaj rzeczywiście wyniki nie odbiegają znacząco od tego, co uzyskać można za pomocą gigabitowych złączy ethernetowych. Swoją drogą, te również wykorzystują praktycznie cały potencjał zastosowanego interfejsu 1 Gb. Kolejny plus to siła sygnału dystrybuowanego przez router. Nie można także pominąć intuicyjnego i przejrzystego interfejsu oprogramowania, które może nie błyszczy funkcjonalnością, ale nie jest to model skierowanych do miłośników zarządzania siecią (ci przeważnie i tak decydują się na sprzęt z możliwością wgrania alternatywnego software'u). Całości zaś dopełnia funkcjonalna aplikacja mobilna, pozwalająca na zdalne kontrolowanie sieci, nawet jeśli znajdujemy się poza domem. Tenda TX3 kupić można za niecałe 219 zł (w promocyjnych cenach zdarza się nawet poniżej 200 zł), co oznacza, że mamy do czynienia z jednym z najtańszych routerów wspierających technologię Wi-Fi 6. W związku z tym otrzymuje od nas ocenę 4/5 gwiazdek i odznaczenie opłacalności.

Tenda TX3

 wydajność w ramach 5 GHz, niski pobór mocy, siła sygnału, gigabitowe porty, wsparcie dla MU-MIMO 4X4, przystępna cena (w szczególności jak na router Wi-Fi 6), prosta konfiguracja i obsługa, możliwość zarządzania sicią z poziomu aplikacji mobilnej

 brak USB, brak wsparcia dla kanału o szerokości 160 Hz, wydajność w paśmie 2,4 GHz poniżej oczekiwań, tylko trzy porty LAN, MU-MIMO w wersji 2x2

Cena (w dniu publikacji): od 219 zł

Gwarancja: 24 miesięce

Do testu dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tenda TX3 - test niedrogiego routera Wi-Fi 6

 0