Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

be quiet! Dark Rock Slim - budowa

Dark Rock Slim to jednowieżowy układ chłodzenia o wymiarach (wys. x szer. x gł.) 159,4 x 127 x 50 mm, czyli cooler ma bardzo kompaktowe wymiary. Po zamontowaniu jednego wentylatora głębokość wzrasta do 72 mm, a chłodzenie nadal nie koliduje z modułami pamięci RAM. Radiator oparto o miedzianą podstawę, która przekazuje ciepło do czterech rurek cieplnych o średnicy 6 mm, wygiętych w kształcie litery U. Na ciepłowodach znajduje się 51 aluminiowych finów. Całość została pokryta czarną powłoką lakierniczą z dodatkiem cząstek ceramicznych.

Test be quiet! Dark Rock Slim

Aby zwiększyć pojemność cieplną radiatora, finy posiadają dodatkowe wybrzuszenia, natomiast top stopy radiatora otrzymał dodatkowy radiator, który wspomaga odbieranie ciepła już na początku transferu przez rurki cieplne do finów.

Test be quiet! Dark Rock Slim

Nie od dzisiaj wiadomo, że niemiecka marka be quiet! jest mistrzem w projektowaniu produktów o świetnym designie. Tak jest i tym razem - top zdobi przegięta blacha  z grawerem marki na środku, a całości dopełniają ozdobne korki rurek cieplnych. Oczywiście blacha jest szczotkowana i anodowana na czarny kolor. Z tyłu doskonale widać, że profile finów mają różne kształty.

Test be quiet! Dark Rock Slim

Stopa radiatora wykonana jest bardzo solidnie, aczkolwiek nie została wypolerowana na lustro. Powierzchnia jest równa, choć widoczne są drobne ślady obróbki. Stopa jest niklowana, a na środku jest mały punkcik, który jest nieco wyżej względem krawędzi. Ma to na celu lepszy docisk na IHS procesora na środku oraz powoduje lepsze rozprowadzenie pasty termoprzewodzącej i uniknięcie mostków powietrznych.

Test be quiet! Dark Rock Slim

Wyposażenie i montaż

Oprócz radiatora otrzymujemy:

  • zestaw montażowy Intel oraz AMD,
  • pastę termoprzewodzącą,
  • dwa komplety zapinek wentylatora,
  • instrukcję obsługi (również w języku polskim). 

Test be quiet! Dark Rock Slim

Zestaw montażowy jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Wielki plus za stalowy backplate i jeśli miałbym się do czegoś doczepić, to byłyby to słabe nacięcia na śrubkach belki dociskowej. Chłodzenie montuje się sprawnie i szybko, a dzięki gwintowanym tulejom dystansowym wyjęcie procesora z socketu nie powoduje wypadania backplate, więc ewentualna zmiana pasty czy CPU jest bezproblemowa. 

data-revive-zoneid="8" data-revive-id="71d4f055d938ad68b30ed58fe7c3582d">

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

 0