Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU 

be quiet! Dark Rock Slim to kolejna ewolucja wysokiej jakości chłodzenia niemieckiego producenta. Tym razem inżynierowie postanowili wypełnić lukę w mniejszym segmencie, jeśli chodzi o gabaryty oraz wydajność. TDP Dark Rock Slim ustalono na 180 W, przy stosunkowo niewielkich wymiarach. Szerokość radiatora to tylko 50 mm, co gwarantuje pełną kompatybilność z modułami pamięci RAM z wysokimi radiatorami. Całości dopełnia wydajny, a zarazem bardzo cichy wentylator 120 mm Silent Wings 3. Czy be quiet! znalazł idealny kompromis między wydajnością i ciszą, to już pokażą testy. Natomiast już po samych zdjęciach można zachwycać się pięknym wyglądem i to mimo braku wszechobecnych LED-ów oraz podświetlania RGB. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić na testy chłodzenia be quiet! Dark Rock w odchudzonej wersji Slim. Czy będzie to idealne rozwiązanie do wydajnych CPU i niewielkich obudów? Przekonajmy się.

be quiet! Dark Rock Slim to niewielki cooler CPU klasy hi-end, zapewniający bardzo wysoką kulturę pracy oraz kompatybilność z mniejszymi obudowami i modułami pamięci RAM z dużymi radiatorami.

Test be quiet! Dark Rock Slim

 Premierowy test be quiet! Dark Rock PRO 4

Specyfikacja be quiet! Dark Rock Slim:

Model

be quiet! Dark Rock Slim:

Wymiary całkowite (długość x szerokość × wysokość) 47,4 x 127 x 159,4 mm
Waga coolera 620 g
Materiał aluminiowe finy, stopa z miedzi
Liczba finów 51
Model zastosowanego wentylatora 1 x 120 mm Silent Wings 3,  łożysko FDB 
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) do 1500 obr./min (0 < 5 % PWM)
Kontrola obrotów wentylatora PWM
TDP (W) 180 W
Dołączona pasta termoprzewodząca Corning TC-5121C 0,5 g
Kompatybilny z podstawkami Intel: LGA 1150 / 1151 / 1155 / 1156 / 1366 / 2011(-3) Square ILM / 2066; AMD: AM2(+) / AM3(+) / AM4 / FM1 / FM2(+)

Niemiecki producent serię Dark Rock szereguje jako hi-end, czyli najwyższą w swojej ofercie. Składa się ona z czterech modeli (pomijam wersję TR4 Dark Rock Pro 4), z czego jeden - Dark Rock TF - to konstrukcja horyzontalna. Kolejne trzy, Dark Rock Pro 4, Dark Rock 4 oraz testowany dziś Dark Rock Slim, to typowe wieżowe radiatory. Jak przystało na najwyższą półkę, jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Poza stonowanym i surowym, ciemnym wzornictwem, wszystkie modele z serii Dark Rock zostały pokryte wysokiej jakości czarną powłoką farby z cząstkami ceramicznymi, które mają poprawić przenoszenie ciepła. To akurat nie jest żadna ściema, ponieważ już dawno udowodniono, że malowane na czarno radiatory cechują się lepszymi właściwościami wymiany ciepła.

Unboxing

 Wielki test coolerów CPU

Dark Rock Slim zakupimy za ok. 220 zł, czyli o ok. 30-40 zł mniej od większego Dark Rock 4. Jest to najmniejszy jednowieżowy radiator serii Dark Rock o szerokości 50 mm. Za odbieranie ciepła odpowiadają 4 rurki cieplne o średnicy 6 mm (dla porównania, Rock 4 posiada 6 ciepłowodów oraz 73 milimetrowy radiator). Wszystkie rurki cieplne zakończono estetycznymi nakładkami. Za przewiew odpowiada świetny oraz niesamowicie cichy wentylator Silent Wings 3 o rozmiarze 120 milimetrów i sterowany sygnałem PWM, który pracuje z maksymalną prędkością 1500 obr./min. Wentylator ma żywotność, a dokładniej współczynnik MTBF, na poziomie 300000 godzin, a bezawaryjną pracę gwarantuje wysokiej jakości łożysko FDB oraz 6-polowy silnik, który pozwala na pracę przy bardzo niskich prędkościach. Klasycznie dla be quiet!, postawiono na wysoką jakość oraz nieprzeciętną kulturę pracy. Pozostaje tylko pytanie, jak wąski radiator wpłynie na wydajność, ale tego dowiemy się za chwilę.

Obserwuj nas w Google News
data-revive-zoneid="8" data-revive-id="71d4f055d938ad68b30ed58fe7c3582d">

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

 0