Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

be quiet! Dark Rock Slim - podsumowanie i ocena

be quiet! Dark Rock Slim to układ chłodzenia, którego niewątpliwie brakowało w ofercie niemieckiego producenta. Cooler cechuje wysoka jakość wykonania klasy hi-end oraz bardzo kompaktowe wymiary, które gwarantują kompatybilność z mniejszymi płytami głównymi, nie zasłaniając przy tym modułów pamięci RAM (nawet tych z dużymi radiatorami). Do tego otrzymujemy świetny 120-milimetrowy wentylator Silent Wings 3, który jest naprawdę bardzo cichy. W zasadzie trudno cokolwiek zarzucić testowanemu chłodzeniu od be quiet!. Niemiecki producent mocno broni się od wszechobecnych LED-ów i podświetlania RGB, ale czy słusznie? Jak widać, be quiet! potrafi zrobić dobrze wyglądające, a zarazem wyróżniające się wzornictwem chodzenie CPU, także wg mnie LED-y są tutaj zbędne. Jak na tak niewielki układ chłodzenia, Dark Rock Slim prezentuje się niezwykle dobrze bez żadnych efekciarskich gadżetów.

be quiet! Dark Rock Slim to chłodzenie bardzo ciche nawet po wysokim OC, co nie powinno nikogo dziwić, bo w końcu nawa zobowiązuje.

Test be quiet! Dark Rock Slim

 Premierowy test be quiet! Dark Rock PRO 4

Jak na produkt klasy premium przystało, Dark Rock Slim prezentuje bardzo wysoką jakość wykonania. Cały radiator, wraz z rurkami cieplnymi, został pomalowany powłoką farby z dodatkiem ceramiki, a top zdobi aluminiowa blacha z grawerem. Chłodzenie zakupimy za ok. 220 zł, ale jak to mówią, za jakość się płaci. Ponadto cenę winduje drogi wentylator Silent Wings 3 120 mm, który w sklepach znajdziemy za ok. 80 zł. Oczywiście niektóre konkurencyjne produkty są tańsze i mogą być nawet wydajniejsze, ale be quiet! wysoką cenę potrafi zrekompensować jakością wykonania i przede wszystkim wysoką kulturą pracy. Do tego możemy być pewni, że za rok czy dwa wentylator nie będzie wymagał wymiany. Trudno tylko zrozumieć niewielką różnicę do Dark Rock 4, która wynosi ok. 30-40 zł. Koniec końców oceniam Dark Rock Slim na pięć gwiazdek oraz dodaję odznaczenia kultura pracy oraz jakość.  

 

be quiet! Dark Rock Slim

 Wysoka jakość wykonania, bardzo dobra wydajność, wysoka kultura pracy, ładne wykończenie, wysokiej klasy wentylator Silent Wings 3, stalowy backplate.

 Cena mogłaby być nieco niższa.

Cena (na dzień publikacji): 220 zł

 

Do testu dostarczył:

bq

data-revive-zoneid="8" data-revive-id="71d4f055d938ad68b30ed58fe7c3582d">

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test be quiet! Dark Rock Slim - smukły, cichy i wydajny cooler CPU

 0