Test Cooler Master GM32-FQ. Czy specjaliści od chłodzenia umieją w monitory?

Test Cooler Master GM32-FQ. Czy specjaliści od chłodzenia umieją w monitory?

Test Cooler Master GM32-FQ. Podsumowanie

Czy Cooler Master GM32-FQ sprostał naszym oczekiwaniom? W dużej mierze tak, aczkolwiek pozostawił pewien niedosyt. Zacznijmy może od tego, co nie do końca zagrało. Największą wadę jest tu niewątpliwie czas reakcji, bo dość wolna matryca przekłada się na niewyraźny obraz (blur) w dynamicznych scenach, a dopalacz i tryb stroboskopowy na niewiele się tu zdają. OSD również wymaga dopracowania, a sterowanie przyciskami jest niewygodne i nieintuicyjne. HDR wypada przeciętnie, podobnie jak wbudowany tryb sRGB i głośniki, ale ich obecność uznajemy za plus, gdyż potrafią być przydatne. I to by było na tyle, więc jak widać, nie ma tego dużo i jeśli nie szukacie monitora typowo do szybkich gier akcji, takich jak CS:GO, Call of Duty: Warzone czy Overwatch (gracze o e-sportowym zacięciu częściej jednak sięgają po mniejsze gabarytowo modele), to GM32-FQ może okazać się bardzo dobrym wyborem. 

Czy Cooler Master GM32-FQ sprostał naszym oczekiwaniom? W dużej mierze tak, aczkolwiek pozostawił pewien niedosyt.

GM32-FQ

Tym bardziej że monitor ma całkiem sporo do zaoferowania - pochwalić trzeba przede wszystkim dobrej jakości matrycę z szerokim gamutem i udaną fabryczną kalibracją. Kolory są żywe, nasycone i dobrze odwzorowane, dzięki czemu możemy cieszyć się przyjemnym dla oka obrazem, nie tylko w grach, ale i filmach. Ponadto rozdzielczości QHD na 32 calach wciąż zapewnia ostry obraz i sporą powierzchnię roboczą. Nie można też zapomnieć o ergonomicznej podstawie i bardzo wysokiej jakości wykonania, która kojarzy się raczej z produktami klasy premium (metalowa podstawa, ramię i ramka wokół ekranu). Design również bardzo przypadł nam do gustu, a to za sprawą zaokrąglonych krawędzi i bardzo smukłego profilu. Koniec końców Cooler Master GM32-FQ bardzo dobrze sprawdzi się jako uniwersalny monitor do codziennego użytku, prostszych prac graficznych, pracy, filmów i grania w singlowe tytuły. Od nas otrzymuje ocenę 4 na 5 gwiazdek i odznaczenie jakości, ale do rekomendacji nieco zabrakło, głównie ze względu na dość wysoką cenę i czas rekacji. 

Cooler Master GM32-FQ

Cooler Master GM32-FQ - opinia

 Cooler Master GM32-FQ - plusy:

 • Wysoka jakość wykonania i zastosowane tworzywa
 • Nowoczesny minimalistyczny design
 • Dobra fabryczna kalibracja kolorów i duży potencjał pod kalibrację
 • Szeroki gamut
 • Duża matryca QHD
 • Bogaty zestaw portów w tym USB typu C
 • Ergonomia
 • Wbudowane głośniki zawsze się przydają

 Cooler Master GM32-FQ - minusy:

 • Zastosowany panel IPS mógłby być nieco szybszy
 • Powidoki i ograniczenia w trybie strobingu
 • Cena
 • HDR tylko w teorii

Cena (na dzień publikacji): od 1869 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

Produkt kupisz w sklepie https://www.x-kom.pl/p/1059337-monitor-led-32-i-wiekszy-cooler-master-gm32-fq.html#Specyfikacja 

Sprzęt do testów dostarczył:

Cooler Master

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Cooler Master GM32-FQ. Czy specjaliści od chłodzenia umieją w monitory?

 0