Test Cooler Master MasterNotepal Pro. Podkładka chłodząca dla wybrednych

Test Cooler Master MasterNotepal Pro. Podkładka chłodząca dla wybrednych

Opakowanie zostało utrzymane w konwencji typowej dla Cooler Mastera, co przekłada się na ciemnoszare tło, kilka zdjęć produktu i dość dokładny opis wraz ze specyfikacją techniczną - z której dowiemy się przede wszystkim, że opisywana podkładka kompatybilna jest z laptopami do 17''. Wewnątrz, poza zasadniczą częścią podkładki, znajdziemy: moduł z wentylatorami, HUB USB w gumowej otulinie, kabel USB i obrazkową instrukcję montażu. Całość zabezpieczono za pomocą pianki polietylenowej, co raczej wyklucza przypadkowe uszkodzenie w transporcie.

Część zasadnicza

Bazę wykonano głównie z perforowanego aluminium o grubości ok. 3 mm, którego płat skręcono od dołu z plastikową ramką. Zastosowane tworzywo charakteryzuje się lekko porowatą, przyjemną w dotyku fakturą - ale nie jest to głęboki mat. Za uniesienie podstawy pod kątem 7° odpowiada stalowa płoza obłożona dookoła gumą. Ten drugi materiał nie tylko pełni rolę czynnika antypoślizgowego, ale także wspiera aranżację okablowania dzięki ośmiu wykonanym przez producenta wcięciom. Spasowanie nie budzi zastrzeżeń.

Moduł wentylatorowy

Moduł wentylatorowy składa się z dwóch jednostek osiowych o średnicy 80 mm i prędkości obrotowej 2000 obr./min ukrytych za meshowym grillem, które połączono wspólnym kablem zasilającym zakończonym przelotową wtyczką USB - tą można podłączyć zarówno poprzez HUB, jak i bezpośrednio do portu w laptopie. Za utrzymanie wentylatorów w dowolnie wybranym miejscu odpowiada zwalniany przyciskiem mechanizm rozporowy. Jedyne, czego brakuje, to regulator napięcia. Niestety wentylatory stale pracują przy 12 V.

HUB USB

Jeśli chodzi o HUB USB - jest on właściwie odrębnym urządzeniem, a połączenie z bazą stanowi wyłącznie jedną z opcji. Spośród aż pięciu gniazd USB (1x USB 3.0 + 4x USB 2.0) jedno znalazło się na tyle obudowy, co pozwala podłączyć moduł wentylatorowy bez przeciągania przewodu na około. Sam rozdzielacz komunikuje się z PCtem przy użyciu zasilająco-sygnałowego kabla Micro USB - USB 3.0, aczkolwiek producent zadbał także o możliwość zasilenia wentylatorów z zewnętrznego zasilacza DC 5 V. I wtedy można posłużyć się zasilaczem od smartfona, bowiem gniazdo to klasyczne Micro USB 2.0 typu-B. Szkoda tylko, że nie zadbano o spożytkowanie tej funkcji w celu stworzenia rozdzielacza aktywnego.

Ciekawostka: Cooler Master zachęca do stosowania HUBa w podróży jako podstawki ergonomicznie unoszącej tył laptopa. Użyte materiały są na tyle solidne, że rozwiązanie rzeczywiście zdaje egzamin - a sprawdziłem to z kilkoma laptopami o wadze do 3 kg.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Cooler Master MasterNotepal Pro. Podkładka chłodząca dla wybrednych

 0