Test Cooler Master MasterNotepal Pro. Podkładka chłodząca dla wybrednych

Test Cooler Master MasterNotepal Pro. Podkładka chłodząca dla wybrednych

Podkładki chłodzące pod notebooka raczej nie kojarzą się z hi-endem. Dość powiedzieć, że nie jest to sprzęt, którego zakup bywa w jakikolwiek sposób celebrowany. Decyzje zakupowe na ogół podejmowane są spontanicznie i bez przemyślenia z nadzieją przywrócenia użyteczności przestarzałemu laptopowi - co szczerze powiedziawszy nie ma żadnego sensu, bo jeśli układ chłodzenia jest zapchany kurzem, a pasta od dawna wyschnięta, to nawiew dolny na niewiele się zdaje. Siłą rzecz prym na rynku wiodą możliwie najprostsze rozwiązania w cenie nieprzekraczającej 50-70 zł. Tymczasem Cooler Master postanowił zaryzykować, a owocem tego jest MasterNotepal Pro - podkładka klasy Premium. Poniżej znajdziecie jej test.

MasterNotepal Pro to podkładka charakteryzująca się modułową budową. Ogólnie rzecz biorąc, mamy tutaj dwa niezależne urządzenia. Pierwsze to podkładka chłodząca, a drugie - HUB USB.

Ostatnimi czasy Cooler Master mocno stawia na oryginalność, czego efektem są narodziny serii, o ironio, Master. Wszystko zaczęło się od obudowy MasterCase z systemem Freeform, umożliwiającym przeprowadzenie daleko idących modyfikacji przy użyciu wyłącznie części dostępnych w ciągłej sprzedaży. Niedługo potem pojawiło się chłodzenie powietrzne MasterAir Maker 8 z technologią komory parowej 3DVC i możliwością personalizacji poprzez wydruk 3D. Nawiasem mówiąc: akurat ten produkt zdążył już trafić na ITHardware. Wreszcie nadszedł czas na totalnie zwariowanego MasterLiquid Maker 92, będącego de facto kompaktowym chłodzeniem cieczą, tyle tylko, że zamkniętym w pozornie konwencjonalnej wieży. A teraz do wyliczanki dochodzi jeszcze tytułowa podkładka, która pod względem unikalności na tle rynkowych rywali ani na krok nie odstaje od pobratymców - choć specyfikacja techniczna prezentuje się na pozór typowo:

 • Kolor: srebrny, czarny
 • Wymiary: 384,6 x 270 x 59,6 mm
 • Materiał: aluminium, plastik, guma
 • Liczba wentylatorów: 2
 • Rozmiar wentylatorów: 80 mm
 • Prędkość obrotowa: 2000 obr./min
 • Zasilanie: USB 5 V DC
 • HUB USB: tak
  • 1x USB 3.0, 4x USB 2.0 (wyjścia)
  • 1x Micro USB 3.0 (zasilanie lub wyjście)
  • 1x Micro USB 2.0 (zasilanie)
 • Inne: modułowa budowa, system aranżacji okablowania

 

Nietypowe są za to udostępnione przez producenta opcje aranżacji.

Slogan reklamowy Cooler Mastera brzmi "Make it Yours". MasterNotepal Pro stanowi kwintesencję rzeczonej frazy, bowiem przed pierwszym użyciem musimy ją złożyć... wedle uznania. Wentylatory dostarczane są w formie osobnego modułu, który przy użyciu zatrzasków montujemy do perforacji w dowolnie wybranym miejscu. Z kolei HUB USB możemy albo zintegrować z podkładką, albo używać jako osobnego urządzenia po umieszczeniu w gumowej obudowie. Co ciekawe, rzeczony HUB USB może również posłużyć do zmiany kąta nachylenia laptopa bez użycia zasadniczej części podkładki - wystarczy go tylko podstawić pod spód komputera. Obydwa elementy układanki, tj. wentylatory i HUB USB, zasilane są niezależnie. Zatem wykorzystanie ich z dwoma komputerami nie rodzi żadnych problemów. Mało tego, jeśli zdecydujemy się na bogatszy model MasterNotepal Maker (przypominam, że testowany jest wariant Pro) otrzymujemy ponadto zestaw do regulacji kąta nachylenia podkładki. Ale nie przedłużajmy...

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Cooler Master MasterNotepal Pro. Podkładka chłodząca dla wybrednych

 0