Test coolera ARCTIC Freezer 33 eSports ONE

Test coolera ARCTIC Freezer 33 eSports ONE

ARCTIC Freezer 33 eSports ONE to konstrukcja kompaktowa i lekka, a jej radiator nie powala swoimi gabarytami. Cztery rurki cieplne o średnicy 6 mm nie sugerowały, że cooler może osiągnąć aż tak dobre wyniki. Jakość wykonania rurek cieplnych oraz finów musi stać na bardzo wysokim poziomie, skoro z tak niewielkim radiatorem udało się uzyskać wyniki lepsze niż w przypadku SilentumPC Grandis 2. Były one właściwie niewiele słabsze od innych dual-towerów, które już testowaliśmy (i których wynikami dysponujemy). Utrzymanie Core i7 7700K podkręconego do 5 GHz nie było dla coolera większym wyzwaniem, ale musimy mieć na uwadze, że nasz procesor był po skalpowaniu. Niestety, jeśli weźmiemy pod uwagę kulturę pracy, nie jest już tak kolorowo. Wyłączona regulacja obrotów powoduje, że cały zestaw staje się bardzo głośny (48 dBA!). Zresztą nawet z włączoną regulacją sygnału PWM nie jest tak cichy, jak coolery z wentylatorami wolnoobrotowymi (powiedzmy 1200 obr./min). Oczywiście zawsze możemy ustawić sobie swoją krzywą sterowania wentylatorem z poziomu BIOS-u lub oprogramowania w Windows.

ARCTIC Freezer 33 eSports ONE to cooler wydajny i rozsądnie wyceniony. Jeśli zamierzamy podkręcać procesor, będzie to świetny wybór

Wizualnie Freezer 33 eSports ONE jest wykonany ładnie, choć królem elegancji (takim jak be quiet! czy Noctua) raczej nie zostanie. Warto mieć jednak na uwadze jego cenę, ponieważ jest to cooler kierowany do oszczędnych entuzjastów. Wentylator w obudowie z oknem prezentuje się dobrze, szczególnie jeśli zapewnimy mu podświetlenie we własnym zakresie. Prawdę mówiąc, troszkę szkoda, że producent się o to nie postarał, bo zazwyczaj produkty skierowane do graczy i promujące się esportem wyróżniają się właśnie tym na tle podobnych konstrukcji. Myślę, że podświetlenie LED RGB na wentylatorze zdecydowanie poprawiłoby jego aspekty wizualne. Można mieć także uwagi do niezbyt wygodnego systemu montażu (śrubki przykręcane od góry) i braku obsługi podstawki AM3 (czy jeszcze aby nie za wcześnie?). Kierując się wytycznymi z Wielkiego Testu, przyznajemy nagrodę: Rekomendacja oraz notę cztery gwiazdki na pięć możliwych.

 

ARCTIC Freezer 33 eSports ONE

Rozsądna jakość wykonania, bardzo dobra wydajność jak na tę półkę cenową, kompaktowa konstrukcja, nie utrudnia montażu kości pamięci RAM z wysokimi radiatorami

Brak możliwości instalacji na podstawce AM3, nieco niewygodny system montażu, wentylator stosunkowo głośny (zwłaszcza bez włączonej regulacji obrotów)

Cena: około 160 zł

 

Do testu dostarczył:

bq

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test coolera ARCTIC Freezer 33 eSports ONE

 0