Test Corsair K70 PRO mini Wireless - spory krok w przód, ale nadal daleko do ideału

Test Corsair K70 PRO mini Wireless - spory krok w przód, ale nadal daleko do ideału

Corsair K70 PRO mini - Sterownik i podświetlenie

Corsair K70 Pro mini Wireless jak niemalże każda mechaniczna klawiatura dla graczy, oprócz działania w trybie Plug & Play oferuje również rozszerzenie jej możliwości personalizacji dzięki dedykowanemu sterownikowi. Corsair iCUE jest odpowiedzialny za wszystkie nowoczesne produkty marki Corsair, dzięki czemu pozwala on stworzyć jednolity ekosystem składający się z różnych urządzeń, ale działających jak jeden "organizm". Tradycyjnie, podczas instalacji oprogramowania nie obyło się bez pewnych zgrzytów, które jednak udało mi się relatywnie szybko naprawić. Warto również zauważyć, że iCUE jest dosyć zasobożerny, bowiem wykorzystuje on nieustannie około 600 - 700 Mb pamięci RAM, co może negatywnie wpłynąć na wydajność naszego PC w grach, jeżeli nasz komputer nie posiada jej zbyt wiele. Oprócz zarządzania klawiaturą, o czym opowiem za chwilę, możemy również zmienić ustawienia odbiornika SlipStream Wireless. iCUE pozwala nam ustawić jego częstotliwość próbkowania w zakresie od 125 aż do 8000 Hz, sparować go z klawiaturą lub zaktualizować jego firmware.

Sam sterownik w przeciwieństwie do na przykład projektu opakowania, w którym trafia do nas K70 Pro Mini Wireless, jest bardzo minimalistyczny. W tym wypadku Corsair nie bawił się w żadne udziwnienia. Wszystkie opcje są odpowiednio skategoryzowane i pogrupowane na odpowiednie zakładki. Zanim jednak przejdziemy do ich omówienia, kilkoma słowami wstępu dodam, że funkcje z dopiskiem Hardware od funkcji o tej samej nazwie, ale bez tego dopisku różnią się tylko miejscem alokowania danych odnoszących się do ustawień użytkownika (informacje z zakładek Hardware zapisywane są w pamięci klawiatury, zamiast w pamięci komputera jak jest to w przypadku pozostałych zakładek).

Jak można się domyślić karta Key Assignments zawiera opcje pozwalające nam dowolnie zbindować każdy dostępny na klawiaturze mechanicznej przycisk. Oczywiście bindy nie ograniczają się tylko do mapowania skrótów klawiaturowych, makr czy funkcji systemu, aplikacja iCUE daje nam znacznie więcej możliwości, pokroju modulatora głosu na kliknięcie.

Kolejną zakładką jest Lightning Effects, która jak sama nazwa wskazuje, skupia się wokół oświetlenia klawiatury mechanicznej dla graczy. Każdy przycisk na Corsair K70 PRO mini Wireless jest adresowalny, a co więcej mamy możliwość skonfigurować także pasek led "Light Edge" biegnący wokół klawiatury - on także został podzielony na strefy. Łącznie do dyspozycji mamy 14 odmiennych efektów iluminacji, każdy z nich wygląda dosyć ciekawie, chociaż zdecydowanie ciekawsze jest tworzenie własnych. Natomiast jeśli nie chce się nam poświęcać zbyt dużo czasu na takie detale, to w internecie można znaleźć mnóstwo gotowych profil ustawień od innych użytkowników, które nawiązują tematycznie na przykład do Pokemonów czy innych dzieł popkultury. Zaś jeśli chodzi o walory estetyczne, to podświetlenie w K70 PRO mini Wireless prezentuje się bardzo dobrze, kolory są żywe, przejścia efektów płynne, a barwy nieźle się ze sobą blendują. Ponadto podświetlenie jest równomierne, nie ma efektu powstawania miejsc wzmocnień i wygaszeń, każda legenda na nasadkach jest równomiernie doświetlona, więc w przypadku oświetlenia nie ma się do czego przyczepić.

Karta Performance może mieć trochę mylącą nazwę dla niektórych użytkowników. W końcu to nazewnictwo często przewija się przez sterowniki dla myszek dla graczy i zazwyczaj kryją się pod nim opcje zmiany DPI, LOD czy innych funkcji, jakie figurują w świecie myszek komputerowych. W tym wypadku Performance jest odpowiednikiem opcji "Tryb Gry" - pozwala na określenie, jakie skróty klawiszowe mają pozostać nieaktywne, gdy tryb ten jest włączony oraz zdefiniować barwę sygnalizacyjną, że funkcja ta jest obecnie włączona. Ostatnią zakładką jest Device settings, to właśnie tu zmienimy częstotliwość próbkowania urządzenia, ustawimy czas, po którym urządzenie przejdzie w tryb uśpienia lub dostosować inne, pomniejsze parametry. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Corsair K70 PRO mini Wireless - spory krok w przód, ale nadal daleko do ideału

 0