Test Corsair K70 PRO mini Wireless - spory krok w przód, ale nadal daleko do ideału

Test Corsair K70 PRO mini Wireless - spory krok w przód, ale nadal daleko do ideału

Test Corsair K70 PRO mini Wireless - spory krok w przód, ale nadal daleko do ideału

Firmy Corsair, raczej nie muszę wam przedstawiać, gdyż o tej renomowanej marce słyszał chyba każdy internauta, choć trochę interesujący się komputerami czy sceną gamingową. W końcu producent ten istnieje na rynku od niemalże 30 lat, a sławę osiągnął ze względu na innowacyjne peryferia pokroju myszek Corsair Sabre RGB Pro lub Corsair M65 RGB Ultra Wireless czy klawiatur jak Corsair K65 RGB Mini oraz Corsair K100, które to miałem przyjemność osobiście przetestować. Nie można też zapomnieć o kuszących wzrok obudowach takich jak na przykład testowana przez mojego kolegę z redakcji, Łukasza - Corsair iCUE 5000T. Lista produktów jest bardzo długa, tak samo jak zresztą kategorii, w których to występują. Sprzęty, które wymieniłem to zaledwie ułamek tego, co amerykański potentat ma do zaoferowania. Natomiast dziś na warsztat weźmiemy mechaniczną klawiaturę dla graczy z serii K70. Mowa tu oczywiście o Corsair K70 PRO mini Wireless, czyli najnowszym, bezprzewodowym kompakcie spod skrzydeł kalifornijskiego giganta.

Corsair K70 PRO mini Wireless wyróżnia się zaimplementowanymi technologiami, a także działaniem w ekosystemie Corsair iCUE, którego pozazdrościć mógłby nawet Razer czy inne wiodące marki.

url Test Corsair K65 RGB Mini - nowej 60% klawiatury dla graczy z próbkowaniem 8 kHz

Czym K70 PRO Mini Wireless wyróżnia się na tle innych bezprzewodowych sześćdziesiątek? - Przede wszystkim zaimplementowanymi technologiami, a także działaniem w ekosystemie Corsair iCUE, którego pozazdrościć mógłby nawet Razer czy inne wiodące marki. Główną przewagą tej miniaturowej klawiatury jest wsparcie dla systemu SlipStream Wireless minimalizującego opóźnienia w przesyle danych niemalże do 0 oraz autorskiej technologii Corsair AXON, gwarantującej częstotliwość próbkowania rzędu 8000 Hz, a co za tym idzie opóźnień w rejestrowaniu akcji użytkownika na poziomie 0,125 ms. Niektórzy powiedzą, że to tylko marketingowy bajer, inni, że funkcja konieczna, każdy odpowie się po stronie, którą uważa za bardziej racjonalną. W końcu kwestia częstotliwości próbkowania budzi gorące dyskusje na swój temat od lat. Świetnym przykładem może być tu odwieczna walka fanów monitorów dla graczy o wyższym odświeżaniu i niższej rozdzielczości z fanami gamingowych monitorów o wyższej rozdzielczości i niższym taktowaniu zegara matrycy lub starcie opinii starych wyjadaczy gier komputerowych, dla których 125 Hz to najlepsze możliwe ustawienie dla myszki dla graczy, kontra osób ustawiających najwyższą możliwą wartość. Każdy znajdzie swoją niszę, a Corsair K70 PRO mini Wireless zdecydowanie jest jednym z takich niszowych smaczków, dla tych, którzy cenią sobie szybkość… ale czy faktycznie jest ona warta swojej ceny? Dajcie znać w komentarzu, po której stronie się odpowiadacie.

Specyfikacja Corsair K70 PRO mini Wireless

Specyfikacja Corsair K70 PRO mini Wireless
Typ Klawiatura mechaniczna
Przełączniki Cherry MX Red Linear (Testowany wariant), Cherry MX Speed Silver Linear
Zastosowane materiały Aluminium, ABS, PBT (keycapy)
Układ 60% ANSI
Próbkowanie do 8000 Hz
Kolor Czarno-Szary
Przewód 1.82 m, materiałowy oplot, odłączany kabel USB-A na USB-C
Podświetlenie aRGB
Hot-swappable Tak
Akcesoria Kabel USB typu C, keycap i switch puller, dodatkowy keycap z logiem marki i spacja, transmiter radiowy 2.4 GHz SlipStream Wireless
Waga 640 g
Wymiary 293 × 109 × 40 mm
Cena €188,99
Gwarancja 24 miesiące
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Corsair K70 PRO mini Wireless - spory krok w przód, ale nadal daleko do ideału

 0