Test dysku SSD HyperX Fury RGB - "stylówa" ponad wszystko

Test dysku SSD HyperX Fury RGB - "stylówa" ponad wszystko

Podsumowanie i ocena HyperX Fury RGB

HyperX Fury RGB okazał się być produktem rozczarowującym w wielu aspektach, a przede wszystkim w wydajności. Z nieznanych nam powodów należąca do Kingstona marka sięgnęła w tym przypadku po przestarzały kontroler, który w połączeniu z pamięciami TLC odbił się wyraźnie czkawką na osiągach, akceptowalnych może w przypadku budżetowego dysku SATA SSD, a nie modelu, który jest wyceniony na 450 zł. Oczywiście głównym wabikiem, wyróżniającym Fury RGB spośród konkurencji, jest podświetlenie RGB, które zsynchronizować można z wieloma innymi komponentami za pomocą systemów stosowanych przez producentów płyt głównych i zapewne ten argument przemówi do wielu osób, tym bardziej, że iluminacja zrealizowana została bardzo dobrze i technologia ta bardzo rzadko stosowana jest w dyskach, przez co miłośnicy mieniących się kolorami tęczy wnętrz obudów komputerowych nie mają zbyt dużego wyboru.

Głównym wabikiem, wyróżniającym Fury RGB spośród konkurencji, jest podświetlenie RGB, które zsynchronizować można z wieloma innymi komponentami za pomocą systemów stosowanych przez producentów płyt głównych.

hyperx fury rgb

HyperX Fury RGB, nośnik danych, po którym oczekujemy przede wszystkim wysokiej wydajności, nie broni się już jednak na tle rywali, ponieważ za wyraźnie mniejsze pieniądze otrzymać możemy szybsze dyski oparte o lepsze komponenty, takie jak Crucial MX500 (150 zł tańszy) czy nawet Samsung 860 EVO (50 zł tańszy). Za produktem HyperX oprócz podświetlenia RGB przemawia także wysoka jakość wykonania, choć i przytoczonym konkurentom niczego w tym aspekcie nie brakuje, a na dodatek oferują one o 2 lata dłuższy okres gwarancyjny i większe pojemności (500 GB). Tym samym nie możemy rekomendować zakupu HyperX Fury RGB, chyba że bardzo zależy Wam na podświetleniu RGB, ale nawet w tym przypadku warto pamiętać, że za podobne pieniądze kupimy zdecydowanie wydajniejsze nośniki PCIe NVMe o takiej samej lub nieco wyższej pojemności.

HyperX Fury RGB

 Dobrze zrealizowane podświetlenie RGB, jakość wykonania 

 Wydajność  niższa niż konkurentów z tego segmentu, pojemność nieco niższa niż u bezpośrednich rywali, zbyt wysoka cena, tylko 3-letnia gwarancja

Cena (na dzień publikacji): ok. 450 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test dysku SSD HyperX Fury RGB - "stylówa" ponad wszystko

 0