Podsumowanie i ocena końcowa Genesis Irid 515
Genesis Irid 515 to ciekawa obudowa i Genesis udowadnia, że pomysły im się nie kończą i można zaserwować zgrabną obudowę Midi Tower, która wygląda bardzo atrakcyjnie. Cała zasługa leży oczywiście po stronie przedniego panelu z aluminiowej siatki mesh, szczotkowanego aluminium na bokach czy podświetlanego logo producenta. Do tego mamy wiele sprawdzonych rozważań z oferowanych do tej pory obudów, jak testowana Irid 505. Chodzi mi tutaj o dobrze zarządzanie kablami, wyciszany kosz na HDD czy mocowanie panelu szkła hartowanego. Irid 515 to naprawdę warta uwagi obudowa, która jest swoistą konkurencją dla modeli SilentiumPC Regnum RG6V TG czy MSI MAG Forge 101M, która oferuje niemal to samo co konkurencja tylko w innym wydaniu i nie mam na myśli, że gorzej bo w tym wypadku panel frontowy wygląda świetnie. Oczywiście mam kilka uwag, pierwsze to że tylko dwa wentylatory nie wykorzystują pełni możliwości przepływu powietrza dużego meshowego frontpanelu. Kilka wpadek jakościowych, jak wykończenie plastików, które można delikatnie poprawić i ten Molex do zasilania LED. Jednakże uwzględniając cenę produktu, o której za chwilę wspomnę, jakość jest adekwatna do wydanych pieniędzy. Przytoczone wady to drobnostki, aczkolwiek mam nadzieję, że Genesis wyciągnie wnioski na przyszłość i poprawi kilka aspektów.
Genesis Irid 515 to ciekawa i przyzwoitej jakości obudowa. Mimo kilku niedociagnięć, konstrukcja zachwyca wyglądem, a najbardziej usatysfakcjonowane będą osoby lubiące stonowane konstrukcje oraz przewiewny front.
Test obudów Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB
Genesis Irid 515 to dobrze przemyślana i przyzwoitej jakości obudowa. Mimo kilku niedociagnięć, konstrukcja zachwyca wyglądem, a najbardziej usatysfakcjonowane będą osoby lubiące stonowane konstrukcje oraz przewiewny front. W polskich sklepach za Genesis Irid 515 przyjdzie nam zapłacić ok. 249 zł i wydaje się, że cena jest adekwatna do tego co owa budowa sobą prezentuje. Materiały są niezłej jakości, zaś same zainstalowane fabrycznie wentylatory są wystarczające do mniej wymagających komponentów, a mamy całkiem spore możliwości rozbudowy seryjnego systemu chłodzenia. Ze względu za kilka wad, obudowę chciałem ocenić na 3,5, ale czym dłużej patrzę na Irid 505 to coraz bardziej mi się ta obudowa podoba, a panel frontowy wygląda jakby był od obudowy innego, bardziej renomowanego producenta jak Corsair czy Fractal, i nie chcę tutaj nikogo obrażać, ale wygląda on naprawdę dobrze. Tak więc finalnie Irid 515 otrzymuje 4 gwiazdki oraz dodaję wyróżnienie design. To ciekawa obudowa za rozsądne pieniądze i z wyróżniającą się stylistyką.
Genesis Irid 515
Wyróżniający się design, aluminiowy panel, funkcjonalność, panel szklany, 6 miejsc na wentylatory, dwa 120 mm wentylatory w zestawie, kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą do 280 mm, ochrona przed kurzem, wentylowane i odkręcane zaślepki kart rozszerzeń, możliwość pionowego montażu GPU, wyciszane HDD, gumowe przepusty na kable, cena, duża liczba złącz na panelu przednim.
Mało miejsca na kable w przypadku bardzo dużych płyt głównych, Molex do zasilania LED.
Cena sugerowana (na dzień publikacji): 249 zł
Gwarancja: 24 miesięcy
* Testowaną obudowę nabędziecie w tym sklepie
Sprzęt do testów dostarczył:
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Genesis Irid 515 - ciekawa obudowa za 250 zł