Procesor
Testowana wersja wyposażona jest w najwydajniejszy procesor z rodziny Kaby Lake-U - konkretnie Core i7 7500U. Ma on dwa fizyczne rdzenie, 4 MB pamięci podręcznej L3 i obsługuje cztery wątki. Taktowanie bazowe jednostki wynosi 2,5 GHz, a w trybie Turbo może osiągać nawet 3,5 GHz. Jest to wydajny procesor do codziennego użytkowania komputera w internecie i prac biurowych, a takim właśnie laptopem jest ENVY 13.
Karta graficzna
Zintegrowany układ Intela Intel HD Graphics 620 ma tylko 24 procesory strumieniowe i ma zapewniać podstawową funkcjonalność komputera w codziennej pracy. Ma sprzętową akcelerację wszystkich wiodących na rynku formatów filmów, także tych streamingowanych z internetu. Nie nadaje się jednak do bardziej wymagających zastosowań (takich jak złożone gry 3D), choć w tych mniej wymagających może działać zadowalająco po ograniczeniu szczegółowości grafiki.
Pamięć RAM
Producent zastosował 8 GB pamięci DDR3L-1866, i jest ona wlutowana na stałe w płytę główną laptopa. 8 GB to typowa wielkość pamięci jak na laptopa do codziennego użytkowania w internecie, aplikacjach biurowych i rozrywkowych - w zupełności wystarczająca.
Przestrzeń dyskowa
W testowanym wariancie ENVY 13 system był zainstalowany na nośniku SSD M.2 PCI-Express x4. Jego wydajność w syntetycznym teście CrystalDiskMark jest bardzo dobra, zwłaszcza na tle typowych dysków z interfejsem SATA. Komputer włącza i wyłącza się błyskawicznie, to samo można powiedzieć o szybkości wyjścia z hibernacji.
Zainstalowane oprogramowanie
Fabrycznie zainstalowano 64-bitowy system Windows 10 w wersji Home z bardzo dużą ilością dodatków od HP, a także firm trzecich (np. Dropbox z promocyjną ofertą). Jeśli chcemy mieć na starcie czysty system trzeba będzie poświęcić chwilkę czasu na odinstalowanie zbędnych rzeczy, ale prawdopodobnie znajdzie się też spore grono osób którym dodatki te będą się podobały.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test HP ENVY 13 ad002nw- wysokiej klasy ultrabook ze średniej półki cenowej