Test HP ENVY 13 ad002nw- wysokiej klasy ultrabook ze średniej półki cenowej

Test HP ENVY 13 ad002nw- wysokiej klasy ultrabook ze średniej półki cenowej

Seria HP ENVY niemalże od samego początku porównywana jest do sprzętu Apple, a model z ekranem 13,3" z oczywistych względów do Macbooka Air (wersje większe porównuje się do modeli Pro). Są to ultrabooki ze średniej półki cenowej dla klientów którzy po prostu chcą żeby ich laptop wyglądał ciekawie, ekskluzywnie, i jednocześnie miał w sobie dość mocne i wydajne komponenty. Z resztą nie tylko wydajne - klient taki oczekuje także najwyższej jakości wykonania, aluminiowej obudowy, dobrej klasy wyświetlacza i akumulatora który ma wytrzymać przy typowym użytkowaniu co najmniej 7-8 godzin. W ostatnim czasie producenci prześcigają się także w zrobieniu laptopa z jak najcieńszymi ramkami wokół ekranu (dokładnie tak samo jak w smartfonach) - tej rewolucji nie mógł się także oprzeć tegoroczny model ENVY 13...

Tegoroczny HP ENVY 13 jest bezpośrednim rozwinięciem poprzedniej generacji laptopa do codziennego użytku, balansującego między średnią półką cenową a klasą premium. Ma zaoferować wrażenie sprzętu z najwyższej półki w rozsądnej cenie.

Zachęcamy Was także to zapoznania się z naszą wideorecenzją w wykonaniu Adriana Furmaniaka

Specyfikacja HP ENVY 13 ad002nw:

  • Core i7 7500U (2R/4W)
  • 8 GB RAM DDR3L-1866
  • Intel HD Graphics 620
  • Ekran 13,3" IPS, z błyszczącą powłoką
  • SSD 512 GB (M.2 PCI-Express)
  • waga 1,25 kg
  • 14 mm grubości

HP ENVY 13 którego otrzymaliśmy do testów jest w tej najmocniejszej konfiguracji, z procesorem Core i7 7500U i dyskiem SSD M.2 PCI-Express o pojemności aż 512 GB. Kosztuje on około 5200 zł, co jest już ceną niewiele niższą niż wielu konkurentów z najwyższej już klasy uniwersalnych laptopów takich jak HP Spectre x360 czy Dell XPS 13. I tu trzeba przyznać, rywalizacja może być ciężka. Na szczęście ENVY 13 występuje też w znacznie tańszych odmianach, i wtedy może być nawet bardziej opłacalny. Nie każdy zauważy różnicę między Core i7 7500U, a Core i5 7200U, tak jak nie każdy potrzebuje dysku o pojemności 512 GB. Bo nie jest to laptop do gier, ma jedynie zintegrowany układ graficzny Intela - i w ogóle nie występuje w wersjach z dedykowanym GPU. Jest ono oferowane tylko z większymi modelami ENVY. Z założenia jest to laptop uniwersalny, do codziennego użytku - czyli przeglądania internetu, prac biurowych, i rozrywki multimedialnej (filmy, muzyka, etc.).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test HP ENVY 13 ad002nw- wysokiej klasy ultrabook ze średniej półki cenowej

 0