Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

Nasz zestaw w wersji Basic dedykujemy graczom, którzy zadowolą się średnim poziomem szczegółowości grafiki w rozdzielczości Full HD, chociaż są tytuły w których GeForce GTX 1050 Ti radzi sobie dobrze także w wysokich detalach. Dajemy dodatkowo możliwość wymiany karty graficznej na szybsze modele - MSI Radeon RX470 8 GB GAMING lub GeForce GTX 1060 6 GB ARMOR. To powinno znacząco poprawić płynność rozgrywki, choć trzeba też pamiętać, że wtedy pewnym ograniczeniem może stać się procesor. Pentium G4560 to dobrze wyceniona i wydajna jednostka w swojej klasie, ale jednak nie ma czterech fizycznych rdzeni. I znajdą się tytuły, w których mogą się pojawić spadki płynności animacji. Widać to na przykład w grach strategicznych, które w wysokich ustawieniach graficznych nie zadowalają się dwurdzeniowymi procesorami, nawet gdy obsługują one cztery wątki. Przy rozbudowie karty graficznej polecamy także upgrade procesora do Core i5-7400. Zarówno upgrade procesora, jak i karty graficznej są jednak opcją, wszak zestaw w założeniach miał być osiągalny dla jak najszerszej rzeszy graczy ze skromniejszym budżetem.

ITH For Gamers Basic to niedrogie urządzenie zdatne do uruchomienia najnowszych gier, które po jakimś czasie można niemal dowolnie rozbudować.

Jak jednak widać, nawet wersja podstawowa z Pentiumem G4560 oraz kartą graficzną MSI GeForce GTX 1050 Ti 4 GB bardzo sprawnie radzi sobie nawet w najnowszych grach przy detalach średnich lub wysokich, co początkowo mogło budzić wątpliwości. Nawet w tak wymagającym tytule jak Assasin's Creed Syndicate nie udało się zmusić procesora do kapitulacji, a sama gra nie zwalniała poniżej 35 kl./s w wysokich detalach. I znacznie częściej ograniczeniem była wydajność karty graficznej niż samego procesora. Dopiero Total War: Attila z najwyższymi ustawieniami graficznymi zdołał sprowadzić Basic'a do parteru, ale obniżenie ustawień o jeden stopień przywróciło podstawową płynność na poziomie 30 kl./s, co w grach strategicznych jest wartością dla większości graczy wystarczającą. Jeśli chodzi o eSport, czyli przede wszystkim Counter Strike Global Offensive, to utrzymanie stabilnych 144 kl./s (dla monitora o odświeżaniu 144 Hz) nie jest większym wyzwaniem dla naszego Basic'a - ale jeśli ktoś chce mieć stabilne 300 kl./s będzie musiał obniżyć detale i/lub zdecydować się na szybszy procesor.

Nieco odchodząc od tematu wydajności, mimo dość skromnego budżetu udało nam się znaleźć atrakcyjnie wyglądającą obudowę z akrylowym oknem w bocznym panelu. W połączeniu z trzema wentylatorami i solidnym coolerem procesora udało się zapewnić bardzo dobrą kulturę pracy całej jednostki. Dysk SSD, który wybraliśmy nie jest demonem wydajności, ale sama jego obecność daje nieporównywalnie wyższy komfort pracy na komputerze od maszyny, której jedynym dyskiem jest tradycyjny twardziel. Taki z resztą też umieściliśmy w Basic'u, bo dzisiejsze gry zajmują już dziesiątki gigabajtów i sam dysk SSD o pojemności 120 GB w żadnym razie nie byłby wystarczający. Standardowo dysk twardy w Basic'u ma pojemność 1 TB, ale dobierając opcje w konfiguratorze klient może go zmienić na wersję 2 lub nawet 4 TB.

Komputery można nabyć poprzez stronę forgamers.ithardware.pl, a dodatkowo w okresie promocyjnej przedsprzedaży komputery można nabyć w systemie ratalnym 20 x 0 %. Więcej szczegółów znajdziecie na wspomnianej stronie.

Cena zestawu: 2199 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

 0