Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

MSI Aegis 3

Procesor

Nasz zestaw Basic bazuje na procesorze Pentium G4560 Intela (recenzja) - jest to najlepsza na rynku propozycja budżetowa. Procesor ma dwa rdzenie, 3 MB pamięci cache L3, a taktowanie procesora wynosi 3,5 GHz, i jest to wartość maksymalna gdyż procesory Pentium nie obsługują żadnego trybu Turbo. Procesor nie należy do demonów wydajności, ale dzięki obsłudze Hyper Threadingu (4 wątków) powinien dać możliwość uruchomienia wszystkich najnowszych gier. Przekonamy się w dalszej części recenzji na jak wysokich detalach. Na życzenie klienta jest możliwość zmiany procesora na jednostkę czterordzeniową - Intel Core i5-7400.

Płyta główna

Zastosowaliśmy płytę główną MSI H110M PRO-D opartą o budżetowy chipset Intela H110. Płyta zapewnia podstawową funkcjonalność pozostawiając nieco miejsca na rozbudowę. Można dołożyć drugi moduł pamięci RAM i wymienić procesor na lepszy model, dowolny z oferty Intela dla platformy LGA 1151. Płyta ma też wyprowadzenie portów USB 3.0 na przedni panel obudowy, co w tej klasie wbrew pozorom nie jest takie oczywiste. 

MSI Aegis 3

Karta graficzna

Standardowo oferujemy w zestawie Basic kartę graficzną MSI GeForce GTX 1050 Ti 4 GB . Układ graficzny pracuje z częstotliwością 1342 MHz, a w trybie Boost przyspiesza do 1455 MHz. Pamięć graficzna pracuje z częstotliwością 1750 MHz, dość charakterystyczną dla modeli referencyjnych GeForce GTX 1050 Ti. Karta teoretycznie powinna zapewniać możliwość gry we wszystkie najnowsze tytuły w rozdzielczości Full HD w detalach średnich, czasem wysokich. Ultra także w niektórych przypadkach, ale jest to raczej wyjątek niż reguła. Na życzenie klienta karta graficzna może być zmieniona na MSI Radeon RX 470 4 GB GAMING X 8 GB lub MSI GeForce GTX 1060 6 GB ARMOR V1.

Pamięć RAM

Komputer w wersji Basic ma 8 GB pamięci RAM Crucial Ballistix Sport LT DDR4-2400 CL16 w pojedynczym module. Tym samym dajemy możliwość łatwego upgrade do 16 GB w przyszłości. Fabrycznie aktywujemy w komputerze profil XMP by wykorzystać pełnię możliwości modułów pamięci. Pamięć pracuje w trybie DDR4-2400.

MSI Aegis 3

Przestrzeń dyskowa

Nasz komputer w wersji Basic jest maszyną dla graczy z nieco ograniczonym budżetem, ale nie zapominamy o żelaznej zasadzie - każdy komputer w 2017 roku powinien mieć zarówno dysk półprzewodnikowy, jak i tradycyjny. Pomimo dość skromnego budżetu udało nam się w konfiguracji zmieścić dysk SSD Silicon Power V60 o pojemności 120 GB. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, konstrukcja do najwydajniejszych nie należy, ale komfort pracy jest i tak nieporównywalnie lepszy niż w przypadku komputera bez dysku SSD.

Dysk talerzowy który wybraliśmy do naszej bazowej konfiguracji to model WD Blue WD10EZEX o pojemności 1 TB, ale na życzenie klienta możemy zainstalować dyski z tej samej serii o pojemności 2 lub 4 TB.

Układ chłodzenia procesora

W prezentowanej konfiguracji zastosowaliśmy cooler LC-POWER CosmoCool LC-CC-120 (recenzja). Jest to konstrukcja zapewniająca nieporównywalnie wyższą kulturę pracy niż fabryczny cooler dostarczany w pudełku z procesorem Intela. I przede wszystkim z tego powodu ją zastosowaliśmy.

Zasilacz

Komputer zasilany jest przez wysokiej klasy zasilacz LC-POWER z serii GP3 o mocy 460 W o oznaczaniu LC6460GP3 (recenzja). Ma on on certyfikat 80 PLUS Silver i jest zgodny z normą ATX 2.4. Charakteryzuje go wysoka kultura pracy, dobra sprawność energetyczna oraz mocna linia 12 V.

Oprogramowanie

Fabrycznie nie dostarczamy systemu operacyjnego, ponieważ zakładamy, że każdy z Was może go zdobyć we własnym zakresie przenosząc licencję ze starszego komputera lub wykorzystać studencką licencję z programu Dream Spark. Jednak jak najbardziej możliwy jest zakup komputera z preinstalowanym systemem Windows 10 Home w wersji 64 bitowej, najnowszymi sterownikami oraz oprogramowaniem dołączonym do płyty głównej oraz karty graficznej.

Dołączamy także rekomendowany przez nas program antywirusowy Bitdefender Internet Security 2017. Dla pierwszych 50 maszyn dostaniecie licencję półroczną. Standardowo będą dołączane subskrypcje 3-miesięczne. Przeczytajcie nasz test programu Bitdefender, w którym testujemy i omawiamy jego funkcje.

Na potrzeby testów zainstalowaliśmy właśnie Windows 10 w wersji Home 64 bit.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

 0