Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

Opracowując założenia komputera z najniższej półki cenowej, modelu Basic, mieliśmy wiele dylematów, ponieważ stworzenie dobrze zbalansowanej konfiguracji w cenie 2200 zł nie jest łatwe. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zaoferować Wam solidną podstawę, którą będzie można rozbudować na wiele sposobów już na etapie zamawiania zestawu (lub później we własnym zakresie). Nasz zestaw w wersji Basic jest najbardziej elastyczną propozycją z naszej strony - można zmienić procesor na wydajniejszy, kartę graficzną, jest także możliwość wybrania dysku twardego o nawet czterokrotnie większej pojemności. Po dokonaniu wszystkich możliwych upgrade'ów parametry komputera Basic nie będą już znacząco słabsze od modelu Gaming PRO w wersji podstawowej, a rozbudowę można przeprowadzać na raty, także we własnym zakresie. 

Wracając jednak do wersji podstawowej komputera Basic, dobierając części chcieliśmy dać możliwość grania w najnowsze tytuły w natywnej rozdzielczości najpopularniejszych dzisiaj monitorów Full HD w średnich, a nawet wysokich detalach (choć nie najwyższych). Wybór padł na procesor Pentium G4560 (recenzja), czyli tegoroczną rewelację z segmentu budżetowego, a także kartą graficzną MSI GeForce GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci graficznej. Być może byłby to nawet zwykły GeForce GTX 1050 gdyby nie fakt, że nie występuje w wersji z 4 GB pamięci graficznej - a to jednak w 2017 roku jest już niemalże wymagane przez większość tytułów na rynku. Basic miał też ładnie wyglądać, a znalezienie obudowy z akrylowym oknem pasującej do naszego budżetu też łatwe nie było - ale się udało. Wybór ostatecznie padł na LC-POWER LC-984B-ON Dragonslayer, która spełnia nasze założenia. Uznaliśmy też że współczesny komputer nie może obyć się bez dysku SSD. Mimo ciasnego budżetu komputer Basic ma zarówno dysk SSD Silicon Power C60 o pojemności 120 GB, jak i tradycyjny HDD WD Blue o pojemności 1 TB (opcjonalnie 2 lub 4 TB).

Tym samym ITH For Gamers Basic, pomimo relatywnie niskiej ceny, nie jest zestawem sensu stricto budżetowym. Co więcej, nasz komputer ma w standardzie aż trzy wentylatory 120 mm, wieżowe chłodzenie procesora i zasilacz LC-POWER GP3 460 W (recenzja) z oficjalnym certyfikatem sprawności 80+ SILVER. Wszystko to przekłada się na wysoką kulturę pracy i równie dużą elastyczność na wypadek rozbudowy, czym zresztą zdążyłem się już pochwalić. Do niniejszego zestawu spokojnie dorzucić można procesor klasy Intel Core i5 i kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1060, a nawet GeForce GTX 1070. Bez jakichkolwiek obaw o brak mocy. Ale tyle teorii - przekonajmy się o możliwościach ITH For Gamers Basic w praktyce...

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers Basic - dla gracza z niewielkim budżetem

 0