Test ITH For Gamers ELITE Core i7 7800X - HEDT w naszym wykonaniu

Test ITH For Gamers ELITE Core i7 7800X - HEDT w naszym wykonaniu

Od debiutu na rynku naszej marki komputerów dla graczy IThardware For Gamers minęło już ponad pół roku. W świecie komputerów i premier nowości to całkiem sporo czasu - i troszkę się w tym czasie pozmieniało. Pojawiła się na rynku czasie cała gama nowych procesorów AMD (Ryzen 3,5 oraz 7) co niejako zmotywowało Intela do przyspieszonej premiery nowej platformy HEDT (High-End Desktop) - LGA 2066, i jednak znaczących obniżek cen. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że procesory Ryzen zaoferowały po prostu więcej rdzeni w atrakcyjnych cenach (cztery rdzenie ok. 500 zł, sześć rdzeni ok. 900 zł, osiem rdzeni ok. 1300 zł) i dotychczasowa oferta wyglądała już bardzo blado. Platforma LGA 2066, i procesory z rodziny Core X (Skylake-X) wyglądają już cenowo znacznie lepiej niż poprzednia seria, i zdecydowaliśmy się na zaoferowanie Wam zestawu z procesorem tej klasy.

Nasz wybór padł na Core i7 7800X, najtańszy sześciordzeniowy model w ofercie. To rozsądny wybór dla wymagających graczy oraz streamerów, którzy dzielą się swoją rozgrywką w internecie i prowadzą transmisje w serwisie YouTube, Twitch czy innym. Procesor ten sparowaliśmy z GeForce GTX 1080, ponieważ patrząc na aktualne ceny jest to najbardziej opłacalna karta. Dużo uwagi poświęciliśmy oczywiście wyglądowi komputera - zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wybraliśmy obudowę LC-POWER z wysokiej półki - z dużą ilością grubego, hartowanego szkła (także na przednim panelu!) i podświetlanymi na kilkanaście możliwych barw wentylatorami.

Zasady się nie zmieniły, nasze komputery mają być dobrze zbalansowane, i nie oszczędzamy na jednej części kosztem drugiej. Zestaw uzupełnia 32 GB szybkiej pamięci RAM DDR4-3000, bardzo szybki dysk SSD M.2 PCI-Express x4 o pojemności 240 GB, olbrzymi i wydajny cooler z trzema wentylatorami oraz wysokiej klasy zasilacz o mocy 650 W. Elite Core i7 7800X ma spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych - dlatego ponownie zadbaliśmy o takie detale jak przedłużacze dla wiązek zasilających w oplotach. Jak wyszło? Przekonajcie się czytając tą publikację lub/i odwiedźcie nasze stoisko na PGA, które znajduje się w 5 pawilonie. Będzie możliwość osobistego sprawdzenia komputerów naszej marki, a także ich zakupu w promocyjnej cenie. Zachęcamy także do obejrzenia wideoprezentacji Adriana Furmaniaka

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers ELITE Core i7 7800X - HEDT w naszym wykonaniu

 0