Test ITH For Gamers ELITE - dla najbardziej wymagających graczy

Test ITH For Gamers ELITE - dla najbardziej wymagających graczy

Obudowa

Testowany wariant komputera złożony został w obudowie firmy LC-POWER Gaming 986B Dark Shadow (recenzja) w kolorze czarnym - choć trzeba tu od razu wspomnieć że komputer można zamówić także z tą samą obudową w kolorze srebrnym. Drugim wariantem w który komputer może zostać "zapakowany" jest obudowa firmy IN WIN 303 także w kolorze czarnym lub białym. Wracając jednak do LC-POWER Gaming 986B Dark Shadow - jest to bardzo elegancka obudowa o minimalistycznym designie oraz aluminiowym topie a także przedniej ściance. Aluminiowy przód oraz top uczestniczą w znacznym stopniu w chłodzeniu wnętrza poprzez rozpraszanie części ciepła wydobywającego się z obudowy. Nie bez znaczenia dla wyglądu całości są też panele boczne - które są wykonane z przyciemnianego, grubego i solidnego hartowanego szkła.

Na przednim panelu obudowy znajdziemy dwa porty USB 3.0, dwa porty USB 2.0, gniazdka audio (mikrofon + słuchawki) oraz wyłącznik i przycisk RESET.

Znacznie więcej portów jest z tyłu komputera - 3 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 2 x USB 3.1 (w tym jeden typu C), port PS/2 dla myszki lub klawiatury, gniazdko Ethernet oraz złącza audio dla systemu 7.1. Jest także optyczne wyjście audio w standardzie Toslink. Jeśli chodzi o wyjścia obrazu - karta graficzna zapewnia aż trzy porty DP, jeden HDMI 2.0 oraz jeden port DVI-D. 

Wnętrze obudowy

Aby dostać się do wnętrza obudowy wystarczy odkręcić wszystkie cztery szybkośrubki i odciągnąć szybę. Warto jednak uważać, by nie uszkodzić szklanej tafli - jest gruba, solidna ale i ciężka. A szkło zawsze pozostanie szkłem. Obudowa jest dwukomorowa, więc zasilacz oraz dyski zainstalowane są pod blaszaną pokrywą co znacząco ułatwiło utrzymanie idealnego porządku w okablowaniu. Na który z resztą położyliśmy mocny nacisk - zarówno w samej komorze komponentów jak i za tacką płyty głównej zastosowaliśmy bardzo dużo opasek zaciskowych - co widać na załączonych fotografiach. Jak już wspomniałem we wstępie nasze zestawy w wersji z oświetleniem muszą stanowić spójną całość - i tak też jest w tym przypadku. Postawiliśmy w tym przypadku tylko i wyłącznie na komponenty podświetlane na czerwono. Zaczynając od płyty głównej i karty graficznej, pamięci RAM - a kończąc na wentylatorach oraz paskach LEDowych LC-POWER. Dodatkowo zastosowaliśmy dobrej jakości przedłużacze do wiązek zasilacza 8-pin, 24-pin oraz PCI-E 6-pin oraz 8-pin z estetycznymi oplotami w kolorze czerwono-czarnym. Komputer dla gracza ma cieszyć oko właściciela - taka maksyma nam przyświecała kiedy dobieraliśmy podzespoły.  

 

Kultura pracy i możliwości podkręcania procesora

Do wentylacji obudowy wykorzystaliśmy aż 5 wentylatorów LC-POWER Airazor LC-CF-120-TUBE-R (recenzja) o prędkości obrotowej 1200 obr./min. Dwa z nich są zamontowane na samej chłodnicy od systemu chłodzenia cieczą LC-POWER LC-CC-240-LiCo. Pod pełnym obciążeniem jednostka nie generowała hałasu większego niż 34 dBA, więc jest względnie cicha. Jeśli chodzi o temperatury pracy - w najbardziej wymagających (z wykorzystaniem instrukcji AVX) testach temperatura procesora nie przekraczała 82 stopni co jest wynikiem dobrym. Temperatura karty graficznej MSI GeForce GTX 1070 Gaming X OC w żadnym wypadku nie przekroczyła 76 stopni, co bardzo dobrze świadczy o zastosowanym na karcie układzie chłodzenia. 

Ponieważ zastosowaliśmy komponenty w wersji retail nic nie stoi na przeszkodzie żeby podkręcić procesor - zastosowany przez nas system chłodzenia umożliwia podkręcenie procesora Core i7 7700K do 4,7-4,8 GHz w zależności od konkretnej sztuki procesora. Na życzenie klienta możemy jednak wymienić wentylatory na szybsze, i zagwarantować stabilną pracę komputera z procesorem taktowanym częstotliwością 5 GHz (wykonując bardzo wnikliwe testy stabilności).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers ELITE - dla najbardziej wymagających graczy

 0