Obudowa
Testowany wariant komputera złożony został w obudowie firmy IN WIN 303 w kolorze białym. To bardzo elegancka obudowa w całości zbudowana z w całości z blachy o chropowatej fakturze. Boczny panel wykonany jest z grubego i solidnego hartowanego szkła. Przez przeszklone wnętrze widać wszystkie komponenty komputera które w przypadku naszyj maszyny są bardzo ładnie wyeksponowane i cieszą oko właściciela.
Na przednim panelu obudowy znajdziemy dwa porty USB 3.0, dwa porty USB 2.0, gniazdka audio (mikrofon + słuchawki) oraz wyłącznik i przycisk RESET.
Znacznie więcej portów jest z tyłu komputera - 2 x USB 2.0, 4 x USB 3.0, 2 x USB 3.1 (w tym jeden typu C), port PS/2 dla myszki lub klawiatury, gniazdko Ethernet oraz złącza audio dla systemu 7.1. Jest także optyczne wyjście audio w standardzie Toslink. Jeśli chodzi o wyjścia obrazu - karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor OC zapewnia aż dwa porty DP, dwa HDMI 2.0 oraz jeden DVI-D Dual Link.
Wnętrze obudowy
Aby dostać się do wnętrza obudowy wystarczy nacisnąć przycisk znajdujący się w rączce. Obudowa jest jednokomorowa - więc wszystkie komponenty są w jednej przestrzeni wentylacyjnej. Wentylacja obudowy ma charakter dół -> góra - na przedniej ściance nie ma żadnych otworów wentylacyjnych ani wentylatorów. Dyski twarde w IN WIN 303 montuje się pod tacką na płytę główną. Oczywiście zadbaliśmy o odpowiednio dobry wygląd wnętrza - nie zapomnieliśmy o wentylatorach LC-POWER TUBE 120 mm ( trzy na dole obudowy, jeden na tylnej ściance oraz dwa na chłodnicy 240 mm) oraz pasku LEDowym LC-POWER oświetlającym wnętrze komputera. Dodatkowo zastosowaliśmy dobrej jakości przedłużacze do wiązek zasilacza 8-pin, 24-pin oraz 2 x 8-pin z estetycznymi oplotami w kolorze białym (od firmy BitFenix). Komputer dla gracza ma cieszyć oko właściciela - taka maksyma nam przyświecała kiedy dobieraliśmy podzespoły.
Kultura pracy i możliwości podkręcania procesora
Do wentylacji obudowy wykorzystaliśmy aż 5 wentylatorów LC-POWER Airazor LC-CF-120-TUBE-R (recenzja) o prędkości obrotowej 1200 obr./min. Dwa z nich są zamontowane na samej chłodnicy od systemu chłodzenia cieczą LC-POWER LC-CC-240-LiCo. Pod pełnym obciążeniem jednostka nie generowała hałasu większego niż 36 dBA, więc jest względnie cicha. Jeśli chodzi o temperatury pracy - w najbardziej wymagających (z wykorzystaniem instrukcji AVX) testach temperatura procesora nie przekraczała 83 stopni co jest wynikiem dobrym. Temperatura karty graficznej MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor OC w żadnym wypadku nie przekroczyła 84 stopni, to sporo - ale trzeba pamiętać że jest to najwydajniejsza karta graficzna na rynku (nie licząc modeli Titan, absolutnie odjechanych cenowo) i jej TDP to 220 W. Znacznie więcej niż typowy GeForce GTX 1070 (150 W).
Ponieważ zastosowaliśmy komponenty w wersji retail nic nie stoi na przeszkodzie żeby podkręcić procesor - zastosowany przez nas system chłodzenia umożliwia podkręcenie procesora Core i7 7700K do około 4,8 GHz w zależności od konkretnej sztuki procesora. Na życzenie klienta możemy jednak wymienić wentylatory na szybsze, i zagwarantować stabilną pracę komputera z procesorem taktowanym częstotliwością 5 GHz (wykonując wnikliwe testy stabilności).
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers ELITE z GTX 1080 Ti - bezkompromisowa wydajność