Test ITH For Gamers ELITE z GTX 1080 Ti - bezkompromisowa wydajność

Test ITH For Gamers ELITE z GTX 1080 Ti - bezkompromisowa wydajność

Nasz komputer w wersji Elite miał spełniać wymagania kilku grup graczy - zarówno eSportowych jak i tych którzy po prostu chcą wykorzystać swój ekran 4K lub Full HD do gry na najwyższym poziomie. W tym pierwszym przypadku nie można mieć wątpliwości że efekt jest zadowalający - w CS:GO bez problemu uzyskamy stabilne 300 kl./s - a jeśli chcemy więcej (niektórzy tak lubią) bez problemu możemy sobie odblokować komendą fps_max 999 w konsoli silnika Source. Uzyskanie 500 kl./s w rozdzielczości 1080p nie jest większym problemem dla naszego zestawu Elite w opcji z GeForce GTX 1080 Ti. Także w innych esportowych tytułach takich jak Overwatch można liczyć na stabilne 200 kl./s w takim trybie - charakterystycznym dla monitorów 144 Hz przeznaczonych dla graczy na najwyższym poziomie. A jeśli chodzi o płynność w innych tytułach to zestaw z kartą GeForce GTX 1080 Ti często osiągał ponad 100 kl./s w 1080p - czasem nawet więcej niż 144 kl./s. Dodatkowo po podkręceniu procesora do 4,8 GHz wyniki jeszcze się poprawiły co wskazuje na to że jakiś zapas mocy karta graficzna jeszcze ma, ale nie ma na rynku procesora który potrafiłby ją wykorzystać. Jedynie w najbardziej wymagających tytułach takich jak Quantum Break, Assasin's Creed: Syndicate czy Project Cars (z pogodą Thunderstorm) nie udało się osiągnąć 100 kl./s - ale wystarczyło obniżyć detale o jeden szczebel by z głośnym hukiem złamać tą granicę. Zaś co do grania w trybie 4K - w zdecydowanej większości testowych gier udało się uzyskać 60 kl./s - jedynie w tych najbardziej wymagających (wyżej wymienionych) konieczna była redukcja detali o jeden szczebel. Podsumowując sprawę wydajności w grach - GeForce GTX 1080 Ti zrobił dobrą robotę. Jest 50% droższy od GeForce GTX 1070 - ale i 50% szybszy. Tak dobry przelicznik ceny do wydajności jest rzadko spotykany w przypadku high-endowego sprzętu. 

A jeśli chodzi o inne aspekty - zestaw IThardware for Gamers: Elite w wersji z białą obudową IN WIN 303 to wydajna maszyna wyraźnie odróżniająca się od konkurencyjnych rozwiązań. Obudowa wygląda zjawiskowo, i z pewnością przykuwa uwagę nie mniej niż wariant poprzednio testowany w obudowie LC-POWER GAMING 986B Dark Shadow. Podobnie jak w tamtym przypadku zastosowaliśmy wysokiej jakości system chłodzenia cieczą firmy LC-POWER, a za wentylację wnętrza odpowiada aż sześć wentylatorów AirRazor Tube z estetycznym podświetleniem w kolorze który można sobie wybrać (my wybraliśmy biało-niebieski). Nie było miejsca także na kompromisy w kwestii przestrzeni dyskowej - w przypadku komputerów tej klasy szybki dysk SSD Crucial MX300 o pojemności 525 GB oraz dysk talerzowy WD Blue o pojemności 1 TB to rozwiązanie optymalne (choć oczywiście oferujemy rozbudowę do dysku HDD 2 i 3 TB). Za sprawą fabrycznie aktywowanego profilu XMP w UEFI procesor Core i7 7700K pracuje z częstotliwością 4,5 GHz na wszystkich rdzeniach, a pamięci Corsair Vengeance DDR4-3000 mogą pokazać cały swój potencjał. Znalazło to odzwierciedlenie w wynikach testów - wszędzie tam gdzie liczyła się wydajność procesora nasz elitarny komputer okazał się znacznie lepszy od gotowych zestawów porównywalnej cenowo konkurencji. Udało nam się przy tym zachować bardzo zadowalającą kulturę pracy - układ chłodzenia procesora, karty graficznej i wentylator w zasilaczu nie generują hałasu który mógłby być dla gracza uciążliwy.

Nasze komputery można nabyć poprzez stronę www.forgamers.expert gdzie możecie skonfigurować także dodatkowe opcje (takie jak większy dysk, system operacyjny, lepsza karta grafiki, monitor i peryferia).

Dodatkowo, dla osób które zdecydują się na zakup w dniach 22.05.2017 do 04.06.2017 razem z MSI przygotowaliśmy moc gratisów (po zarejestrowaniu się na stronie partnerskiej):

Gogle VR
Myszka MSI Interceptor BS D1
Headset MSI DS501
Podkładkę pod mysz JUST GAME
oraz grę Fifa 17 *tylko z modelem Elite

Komputery będziecie mogli też sprawdzić osobiście podczas eventu ESPORT NOW w Hali Stulecia we Wrocławiu (wstęp wolny) w dniach 27-28 maja 2017. Nasze stoisko znajdziecie korzystając z mapki.

Zapraszamy na ogrom wrażeń jakie zapewni wam redakcja portalu IThardware.pl! Na stoisku oprócz stanowisk Free to Play, znajdziecie również strefę VR, która umożliwi wam zapoznanie się z systemem HTC Vive, oraz produkty takich marek jak MSI, iiYama, Bloody czy LC-POWER.

Jak zawsze zapewnimy wam moc wrażeń i rozdamy tony nagród! Do zobaczenia

Kliknij, aby powiększyć

 

 

Cena zestawu: 7299 zł + 1279 zł (dopłata do GeForce GTX 1080 Ti) 

Gwarancja: 36 miesięcy

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers ELITE z GTX 1080 Ti - bezkompromisowa wydajność

 0