Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition - Pascal kieszonkowy

Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition - Pascal kieszonkowy

Relatywnie wydajny, dobrze wykonany, przyzwoicie cichy i niewątpliwie uroczy - tak można w skrócie określić akcelerator Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition. Zgodnie z moimi przewidywaniami, osiągi tego modelu są nieco wyższe niż w przypadku MSI GTX 1050 Ti 4G OC, aczkolwiek trudno robić z różnicy na poziomie około 3-4% kartę przetargową. Co jednak istotne, tendencja ta utrzymuje się po manualnym przetaktowaniu, czyli niezależnie od scenariusza użytkowania model Zotaca generuje trochę więcej klatek, przynajmniej jeśli chodzi o nadesłane sample. Na tej podstawie wnioskuję, że bardziej rozbudowana sekcja zasilania się przydaje - choć zablokowany limit mocy oczywiście nie sprzyja biciu rekordów. Przechodząc do kwestii chłodzenia, trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Temperatura na poziomie 50°C robi wrażenie, a zamkniętej w obudowie karty literalnie nie słychać. Perfekcjonistów zaboli tylko brak trybu pasywnego w spoczynku. Zużycie energii - wiadomo.

Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition

Summa summarum Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition to bardzo dobra karta graficzna - w swojej klasie. Niestety w segmencie ekonomicznym pierwsze skrzypce odgrywa cena, a właściwie stosunek wydajności do ceny. Podczas gdy tytułowy sprzęt kosztuje ok. 770 zł, wiele modeli GTX 1050 Ti można nabyć nawet 10% taniej. Jak wykazują przeprowadzone testy, różnica w liczbie generowanych klatek czy potencjale O/C dopłaty raczej nie zrekompensuje. Co prawda, w odróżnieniu od bodaj wszystkich rywali, chiński producent oferuje aż pięcioletnią gwarancję (po rejestracji na oficjalnej witrynie), jednak identycznym świadczeniem objęty jest agresywnie wyceniony Zotac GTX 1050 Ti Mini - konstrukcja bardzo zbliżona do MSI GTX 1050 Ti 4G OC. Kategoryzuję zatem testowany produkt jako pozycję dla mniej zamożnych, ale wciąż entuzjastów. W takim wypadku, zważywszy na wydajność i warunki gwarancji, rozsądna ocena to - w moim odczuciu - cztery z plusem.

 

Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition

Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition

Wydajność wyższa od GTX-ów 960 i 950, całkiem przyzwoite fabryczne O/C z potencjałem na więcej, 4 GB pamięci GDDR5 wymuszone przez Nvidię, temperatury w odniesieniu do rozmiarów karty, niskie zużycie energii, DP 1.4 HDR i HDMI 2.0b, pięcioletnia gwarancja

Zablokowany limit mocy, brak tachometru, dyskusyjna cena

Cena (na dzień 25.10.2016) : około 770 zł

Gwarancja: 60 miesięcy (24+36 po rejestracji)

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition - Pascal kieszonkowy

 0