Do roli opakowania zaprzęgnięto żółto-szary karton, będący aktualnie znakiem rozpoznawczym marki Zotac, który w tym przypadku cechuje się dość okazałymi gabarytami. Na opakowanie naniesiono szereg danych technicznych w formie tekstowej jak również graficznej. Zabrakło jednak zdjęcia produktu. Zestaw akcesoriów obejmuje adapter 2x 6-pin -> 1x 8-pin, a także krótką broszurę w języku angielskim. Nad bezpieczeństwem zawartości czuwa pianka polietylenowa.
Po pokonaniu warstwy zabezpieczającej oczom ukazuje się nader masywny, ciężki i mierzący aż 300 mm długości akcelerator z agresywną, szarą maskownicą - która to skrywa aluminiowy radiator z systemem ciepłowodów oraz duet wentylatorów typu 100 mm. Jako, iż obydwa wentylatory zatrzymują się w spoczynku, zainstalowany cooler pracuje półpasywnie. Co ciekawe, testowany model posiada system oświetlenia Spectra z diodami RGB, podobnie jak topowy AMP Extreme.
Na odwrocie nie zabrakło backplate'u. Ten został wykonany z arkusza stali o krawędziach wyprofilowanych tak, by wraz z maskownicą chłodzenia stworzyć coś na kształt obudowy. Płytka retencyjna zaskakuje jakością lakierowania, choć żółte wstawki nie wszystkim przypadną do gustu. Srebrny element z napisem POWER BOOST, znajdujący się w obrębie jednego z wycięć, to autorski filtr redukujący szumy i tętnienia, zwiększający ponoć możliwości overclockingu.
Przechodząc na krawędź boczną widzimy kolejno dwa złącza SLI i taką samą liczbę gniazd PCIe 8-pin. Dodatkowo, pomiędzy nimi znajduje się jeszcze podświetlone logo Zotac wchodzące w skład systemu Spectra. Oczywiście dwa SLI nie oznaczają tutaj możliwości połączenia więcej niż dwóch kart, co wynika z faktu, że karty z rodziny Nvidia Pascal wspierają maksymalnie konfigurację 2-way - ale mogą być łączone dwutorowym mostkiem o podbitej przepustowości, HB Bridge.
Pakiet wyjść obrazu, na przekór nietuzinkowej reszcie, jest totalnie referencyjny. Tym oto sposobem w jego skład wchodzą następujące wyjścia: 3x DisplayPort 1.4 HDR, 1x DVI-D oraz 1x HDMI 2.0b. Tak jak w przypadku każdej innej karty z chipem Pascal sygnał analogowy nie jest w ogóle obsługiwany. Niemniej jednak w tym przedziale cenowym nie powinno stanowić to jakiegokolwiek problemu, chyba, że dla posiadaczy starszych projektorów. Tak czy inaczej, nietrudno o stosowny konwerter.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test karty graficznej Zotac GTX 1070 AMP Edition