Test płyty głównej ASRock B550 Taichi Razer Edition. Sprawdzona konstrukcja w odświeżonym wydaniu

Test płyty głównej ASRock B550 Taichi Razer Edition. Sprawdzona konstrukcja w odświeżonym wydaniu

Test ASRock B550 Taichi Razer Edition: wydajność kontrolerów

Następnym obszarem testów są porty USB 3.0 (według obecnej nomenklatury powinniśmy pisać USB 3.2 Gen 1). Tak samo jak na poprzednich stronach, pomiary odbywają się z użyciem popularnego programu CrystalDiskMark, typowo wykorzystywanego do porównywania wydajności dysków. Testy obejmują odczyt sekwencyjny i dla próbki rozmiaru 4K - dla różnych wariantów kolejek i wątków. Natomiast używany nośnik to WD Green w wersji 240 GB, podłączony z wykorzystaniem przejściówki na układzie ASMedia ASM1351.

Uwaga: Na platformach AM4/sTRX4 w zasadzie każdy port poszczególnych interfejsów, takich jak SATA, M.2 czy USB, może być podłączony zarówno do procesora, jak i chipsetu. Wynika to z faktu, że CPU z rodziny Ryzen mają na pokładzie stosowne kontrolery, toteż w zasadzie mogą funkcjonować samodzielnie, bez mostka południowego (chociaż takiego zestawienia producenci płyt nam nie zaserwowali, przynajmniej dla komputerów stacjonarnych). Dlatego też, jeżeli na danej konstrukcji miałem opcję skorzystania z portów danego interfejsu zarówno w wydaniu obsługiwanym przez procesor, jak i chipset, pomiary przeprowadzałem dla obu opcji. Stosowne oznaczenia macie przypisane do słupków, tj. model procesora lub mostka południowego. Odnośnie tego, które porty obsługiwane są przez jakie kontrolery, odsyłam do strony poświęconej budowie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyty głównej ASRock B550 Taichi Razer Edition. Sprawdzona konstrukcja w odświeżonym wydaniu

 0