Test płyty głównej MSI A320M PRO-VH PLUS

Test płyty głównej MSI A320M PRO-VH PLUS

Zużycie energii elektrycznej

Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, charakteryzujący się klasą dokładności na poziomie ±1% oraz pracą w trybie True RMS. Zapewnia ona pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Obciążenie generowane było przez 15-minutowy przebieg testu LinX w wersji 0.6.4, natomiast w spoczynku przez 10 minut wyświetlany był jedynie pulpit. Ze względu na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu przypadkach wahania wskazań okazały się bardzo niewielkie, w zasadzie nieprzekraczające 1 W. Dlatego też jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.

Pobór energii w spoczynku to jeden z najlepszych wyników wśród poprzednio testowanych płyt, przy pełnym obciążeniu nie jest już niestety tak dobrze, ale trzeba zauważyć, że różnice pomiędzy testowanymi modelami nie są drastyczne.

Spoczynek

Obciążenie

Czas bootowania

Test polega na zmierzeniu czasu od uruchomienia komputera do pojawienia się ekranu logowania Windows 10. System w wersji Pro zainstalowany był na dysku SSD ADATA Premier SP550 o pojemności 120 GB.

Czas bootowania został zauważalnie poprawiony w stosunku do starszych modeli płyt. Jest to zapewne zasługa nowej wersji UEFI.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyty głównej MSI A320M PRO-VH PLUS

 0