Test płyty głównej MSI X470 GAMING PLUS

Test płyty głównej MSI X470 GAMING PLUS

Zużycie energii elektrycznej

Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, charakteryzujący się klasą dokładności na poziomie ±1% oraz pracą w trybie True RMS. Zapewnia ona pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Obciążenie generowane było przez 15-minutowy przebieg testu LinX w wersji 0.6.4, natomiast w spoczynku przez 10 minut wyświetlany był jedynie pulpit. Ze względu na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu przypadkach wahania wskazań okazały się bardzo niewielkie, w zasadzie nieprzekraczające 1 W. Dlatego też jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.

Spoczynek

Obciążenie

Udało się uzyskać sporo niższy pobór energii w spoczynku niż w przypadku konkurentów. Po obciążeniu różnice się zacierają.

Czas bootowania

Test polega na zmierzeniu czasu od uruchomienia komputera do pojawienia się ekranu logowania Windows 10. System w wersji Pro zainstalowany był na dysku SSD ADATA Premier SP550 o pojemności 120 GB.

Platforma testowa z płytą MSI X470 GAMING PLUS włącza się w podobnym czasie do wcześniej testowanych płyt MSI, czyli nieco szybciej niż konstrukcja ASUSa z układem X370.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyty głównej MSI X470 GAMING PLUS

 0