Test Silver Monkey X SMGK1000 - czyżby najtańszy, dobry mechanik z hotswapem na switchach Kailh?

Test Silver Monkey X SMGK1000 - czyżby najtańszy, dobry mechanik z hotswapem na switchach Kailh?

Test Silver Monkey X SMGK1000 - czyżby najtańszy, dobry mechanik z hotswapem na switchach Kailh?

Być może po moim ostatnim teście Silver Monkey X Rascal pewna część z was kojarzy już polską markę SMX. Jednak dla tej części z was, która nigdy o niej nie słyszała zacznę od tego, że jest to brand, którego pomysłodawcą był sklep X-KOM. Producent ten skupia się na produkcji akcesoriów komputerowych z niskiej-średniej półki cenowej i do tej pory udało mu się wypuścić kilka sensownych produktów, jak właśnie wspomniana wcześniej myszka Rascal czy jej w pełni bezprzewodowa wersja. O Silver Monkey X w mediach nie jest zbyt głośno, ale wcale nie oznacza to, że jest tak dlatego, iż są to kiepskiej jakości urządzenia. Szczerze mówiąc, jako osoba która miała już styczność z kilkoma produktami SMX mogę przyznać, że brand ten zapowiada się bardzo obiecująco i już teraz mógłby zawstydzić kilku swoich największych, polskich konkurentów.

Najciekawszym smaczkiem w SMGK1000 jest wsparcie dla mechanizmu hotswappable, co oznacza iż nie musimy rozbierać całej klawiatury i męczyć się z lutownicą, aby wymienić w niej switche.

Silver Monkey

Na łamach mojej dzisiejszej recenzji nie przyjrzymy się jednak kolejnej myszce z oferty Silver Monkey X, tym razem czeka na nas coś ciekawszego. Mowa tu oczywiście o SMX SMGK1000, czyli przewodowej klawiaturze mechanicznej wycenionej na zaledwie 279 złotych. Jest to więc bezpośrednia konkurentka dla na przykład SPC Gear GK630, Genesis Thor 303 czy klawiatur Modecom z serii Volcano Lanparty. Czy zatem Silver Monkey X SMGK1000 ma szansę wyróżnić się z tłumu i czy jest warta zakupu? - o tym przekonacie się w dalszej części tego artykułu.

url  Test Silver Monkey X Rascal - czyżby tańsza alternatywa dla Logitech G Pro Wireless?

Tymczasem zanim przejdziemy do szczegółowej specyfikacji urządzenia pozwólcie, że z grubsza opiszę wam z czym tak naprawdę mamy do czynienia. SMX SMGK1000 to mechaniczna klawiatura TKL skierowana do graczy. Posiada ona pełne podświetlenie RGB, co niejako jest wyznacznikiem niemalże każdego sprzętu z kategorii gamingowej. Ponadto podobnie jak na przykład w SPC Gear GK630 mamy tu możliwość odpięcia przewodu zasilającego, co jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że w przypadku jego uszkodzenia możemy bezproblemowo go wymienić, zamiast kupować nową klawiaturę lub bawić się w przylutowanie na własną rękę nowego kabla. Ponadto najciekawszym smaczkiem w SMGK1000 jest wsparcie dla mechanizmu hotswappable, co oznacza iż nie musimy rozbierać całej klawiatury i męczyć się z lutownicą, aby wymienić w niej switche.

Silver Monkey X SMGK1000

Biorąc pod uwagę, że urządzenie to kosztuje tylko 279 złotych i do tego korzysta ono ze switchy Kailh, a nie Outemu występujących na przykład w Genesis Thor 303 TKL, który również posiada hotswap, jest to spory game changer na rynku niskobudżetowych klawiatur. Dlaczego Kailh robi tak wielką różnicę? A to dlatego, że układ pinów w Outemu jest zupełnie inny niż w switchach Kailh. Sockety Outemu są kompatybilne wyłącznie ze switchami Outemu, natomiast switche Kailh bazują na układzie Cherry MX, co oznacza, że wszystkie inne przełączniki Cherry-alike również będą pasować do socketów Kailh, a to daje nam nieograniczone możliwości personalizacji klawiatury SMX SMGK1000 i jednocześnie czyni ją jedną z najtańszych klawiatur z hotswapem Kailh. Brzmi ciekawie prawda? 

Specyfikacja Silver Monkey X SMGK1000

 • Rodzaj przełączników
 • Mechaniczne - Kailh MX Brown/Kailh MX Blue (Dustproof)
 • Typ: TKL (tenkeyless)
 • Łączność: Przewodowa
 • Interfejs: USB
 • Klawisze numeryczne: Nie
 • Klawisze multimedialne / funkcyjne: Tak
 • Podświetlenie klawiszy: Tak. RGB
 • Kolor: Czarny
 • Obsługiwane systemy: Windows
 • Przewód zasilający: Odłączany kabel USB w oplocie, długość 1.6 m
 • Wsparcie: Anti-Ghosting z pełnym N-Key Rollover, Wymiana przełączników (Hot Swap)
 • Wymiary: 358 × 139 × 35,7 mm
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Cena: 279 zł
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Silver Monkey X SMGK1000 - czyżby najtańszy, dobry mechanik z hotswapem na switchach Kailh?

 0