Test Skypad 3.0 XL Black Cloud - szklana podkładka, która nauczy cię precyzyjnych ruchów (dosłownie)

Test Skypad 3.0 XL Black Cloud - szklana podkładka, która nauczy cię precyzyjnych ruchów (dosłownie)

Test Skypad 3.0 XL Black Cloud - szklana podkładka, która nauczy cię precyzyjnych ruchów (dosłownie)

Czy tak samo, jak mnie irytuje was, że wasza materiałowa podkładka pod mysz wraz z upływem czasu degraduje się i mocno spowalnia lub wręcz przeciwnie, jej parametry ślizgu zmieniają się na szybsze? Z tym problemem niestety boryka się wiele tradycyjnych mousepadów, część z nich ulega zmianom po dłuższym czasie intensywnego użytkowania, zaś inne, jak na przykład Zowie G-SR-SE po 2-3 miesiącach (z tego też powodu zawodnicy E-Sportowi bardzo często kupują w hurcie po kilka-kilkanaście takich podkładek i zmieniają je, gdy tylko ich parametry ulegną pogorszeniu. Takie samo podejście dla kieszeni przeciętnego gracza byłoby jednak bardzo bolesne.). Dzieje się tak, ponieważ każda tkanina ma odmienne właściwości i wytrzymałość. Niektóre, dodatkowo pokrywane są specjalnymi powłokami, które również mają spory wpływ na ślizg myszy, ale relatywnie szybko się wycierają. Tarcie pomiędzy myszką a mousepadem nigdy nie jest zerowe, a co za tym idzie, po dłuższym czasie intensywnego grania wymianie podlegają nie tylko ślizgacze, ale i powierzchnia, po której suną…

Podkładki materiałowe wraz z upływem czasu ulegają degradacji tzn. ich parametry ślizgu ulegają pogorszeniu, niestety nie jesteśmy w stanie temu przeciwdziałać, ale istnieje za to inne rozwiązanie.

url Test G-Wolves Hati S Wireless ACE Edition - Kolejna niszowa myszka, która podbije serca graczy

… No, chyba że zastosujemy znacznie wytrzymalszy materiał, który w teorii mógłby nam posłużyć dożywotnio. Mowa tu na przykład o metalu czy szkle. Z drugiej strony aluminium czy stal nie zapewnią nam jednak porównywalnie dobrych wrażeń z użytkowania, co materiałowe podkładki pod mysz, problem leży również w aspekcie wizualnym, gdyż na powierzchni metalowej nadrukowanie grafiki, tak jak ma to miejsce w tkaninowych odpowiednikach i sprawienie, aby się nie starła po krótkim czasie, byłoby wyzwaniem. No dobrze, ale co ze szkłem? W końcu kojarzy się nam ono ze śliską powierzchnią i odpornością na rysy, nie ma też większego problemu, aby zaaplikować grafikę, gdyż jest ono przezroczyste i nadruk wcale nie musi znajdować się na wierzchu, po którym szuramy myszką. Z tego samego założenia wyszła marka Skypad, która postanowiła stworzyć podkładkę dla graczy mającą wystarczyć nam na całe lata i zdeklasować wszelkie materiałowe mousepady typu speed. Skypad 3.0 XL Black Cloud, bo o nim mowa, to trzeciej generacji szklana podkładka o wymiarach 500 × 400 mm mogąca sporo namieszać na rynku. Jej koszt to 529 złotych. Wiem, wiem… to spory wydatek, ale niech cena tego Skypada was nie zniechęci, w końcu jest to spory, ale jednorazowy koszt, który zwróci się nam po latach. W końcu przy dobrym traktowaniu (trzymajcie od niej z dala swoje zbijaki do szyb), taki mousepad wystarczy nam teoretycznie do końca życia.

Specyfikacja

  • Materiał: Szkło
  • Kolor: Czarny/biały
  • Rozmiar: 500 × 400 mm (XL), 350 × 300 mm (Standard)
  • Powierzchnia: 80% Speed / 20% Control
  • Grubość podkładki: 3,6 mm
  • Cechy: Zaokrąglone ranty (brak ostrych krawędzi), stopki antypoślizgowe, matowa powierzchnia
  • Czyszczenie: Zalecane korzystanie ze środków do mycia okien
  • Zalecane ślizgacze: Korzystaj ze ślizgaczy PTFE. Szklane ślizgacze są w stanie uszkodzić podkładkę
  • Cena: 529 zł (XL) 439 zł (Standard)
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Skypad 3.0 XL Black Cloud - szklana podkładka, która nauczy cię precyzyjnych ruchów (dosłownie)

 0