Test wydajności laptopa Acer Predator Helios 700 w środowisku NVIDIA Studio

Test wydajności laptopa Acer Predator Helios 700 w środowisku NVIDIA Studio

Laptopy z certyfikatem NVIDIA Studio: przykładowe modele

Poniżej znajdziecie jeszcze zestawienie kilku przykładowych modeli komputerów przenośnych należących do programu NVIDIA Studio, tj. posiadających stosowny certyfikat. Przedstawione propozycje mogą się pochwalić solidną specyfikacją, z szybkimi procesorami na pokładzie i dużą pojemnością pamięci operacyjnej, co okaże się wysoce przydatne chociażby podczas renderowania dużych scen. Ponadto bazują one na kartach graficznych Quadro RTX, które - w porównaniu do zwykłych GeForce RTX - charakteryzują się dodatkowymi optymalizacjami pod kątem aplikacji profesjonalnych, co może, chociaż oczywiście nie musi, przynieść dodatkowy zysk i poprawę komfortu pracy.

Acer ConceptD 5

Pierwszy laptop, którym jest Acer ConceptD 5, występuje w dwóch wersjach, różniących się wyświetlaczem, gdzie do wyboru mamy 15,6" ekran na matrycy AHVA lub 17,3" klasy IPS. W obu przypadkach wykończenie jest matowe, a rozdzielczość to 3840x2160 (4K), co zapewnia doskonałą ostrość obrazu. Przechodząc natomiast do komponentów, procesor to Intel Core i7-9750H, który został już opisany na poprzedniej stronie, do spółki z 32 GB pamięci RAM w konfiguracji Dual Channel oraz 1024 GB dyskiem SSD M.2 NVMe. Ciekawa jest za to karta graficzna Quadro RTX 3000, gdyż model ten w temacie specyfikacji jest swoistą mieszanką GeForce RTX 2060 oraz RTX 2070. Liczebność jednostek cieniujących i teksturujących jest bowiem identyczna jak dla mocniejszego z wymienionych GPU, ale tego samego nie można powiedzieć o szynie danych, która w dalszym ciągu jest szerokości 192 bitów, co oznacza niższą przepustowość oraz pojemność VRAM wynoszącą 6 GB. Kombinacja niewątpliwie intrygująca, tak więc kto wie, czy kiedyś nie sprawdzę w boju tego układu graficznego, oczywiście o ile nadarzy się okazja.

Test wydajności laptopa Acer Predator Helios 700 w środowisku NVIDIA Studio

Komputer w omawianej konfiguracji jest dostępny do nabycia w sklepie x-kom:

ASUS StudioBook

Kolejna konstrukcja to ASUS StudioBook, o nieco innym podejściu do wyświetlacza obrazu. Tym razem mamy do czynienia z 17" ekranem o matowym wykończeniu i na matrycy EWV, którego rozdzielczość to 1920x1200, co oznacza proporcje 16:10, raczej rzadko spotykane w dzisiejszych czasach. Procesor, pamięć RAM oraz podsystem dyskowy są identyczne jak wyżej, ale niewielka rozbieżność pojawia się w temacie karty graficznej. Mianowicie akcelerator zamontowany w tym komputerze przenośnym to Quadro RTX 3000 w wersji Max-Q, czyli z obniżonym wydzielaniem ciepła, za sprawą niższego współczynnika TDP i naturalnie kosztem nieco zredukowanych osiągów, na co wpływ mają przycięte zegary.

Test wydajności laptopa Acer Predator Helios 700 w środowisku NVIDIA Studio

Komputer w prezentowanej konfiguracji jest dostępny do nabycia w sklepie x-kom:

ASUS ProArt StudioBook One

Na deser został jeszcze sprzęt absolutnie bezkompromisowy, w postaci laptopa ASUS ProArt StudioBook One, który jest pierwszym na świecie modelem z kartą graficzną Quadro RTX 6000. Ta ostatnia to profesjonalna wersja TITAN RTX, oparta o w pełni odblokowane jądro krzemowe TU102, któremu towarzyszy aż 24 GB pamięci VRAM. Reszta komponentów, jak zresztą można się spodziewać, jest równie imponująca, z ośmiordzeniowym Intelem Core i9-9980HK, który jest obecnie najmocniejszym mobilnym procesorem na rynku, 64 GB pamięci operacyjnej oraz 1 TB dyskiem SSD M.2 NVMe. W momencie pisania tekstu ten potwór nie był jeszcze dostępny w sklepach, ale już teraz mogę powiedzieć, że gdy się w nich pojawi, to na pewno u niejednego zainteresowanego kupnem wywoła stan przedzawałowy po spojrzeniu na cenę, bo ta bez dwóch zdań będzie iście zabójcza.

Test wydajności laptopa Acer Predator Helios 700 w środowisku NVIDIA Studio

Więcej informacji na temat opisywanego komputera znajdziecie na stronie producenta:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test wydajności laptopa Acer Predator Helios 700 w środowisku NVIDIA Studio

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł