Test karty graficznej KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC)

Test karty graficznej KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC)

Test KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX: konkluzje

Wydaje mi się, że po przeprowadzonych testach nie ma żadnych wątpliwości, że KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC) to naprawdę solidna karta graficzna, jakościowo nieodbiegająca od bardzo dobrej konstrukcji bez dopisku SUPER, która była wcześniej testowana na łamach ITHardware. Zaczynając od rezultatów wydajnościowych, opisywany sprzęt z aktywną opcją 1-Click OC zdołał wyprzedzić referencyjny model o około 2%. Oczywiście nie jest to wartość porażająca, ale Founders Edition od NVIDII od razu po wyjęciu z pudełka może pochwalić się całkiem wysokimi zegarami, tak więc ten stan rzeczy nie powinien dziwić. Ciekawszą sprawą jest porównanie do akceleratora ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 AMP Extreme, gdyż charakteryzuje się on rzeczywistym taktowaniem pod obciążeniem w zasadzie identycznym jak główny bohater niniejszego materiału. Okazuje się, że w takich warunkach przewaga szybszego wcielenia układu TU104 wynosi średnio circa 9%. Mówimy więc o dysproporcji, która jest zauważalna, aczkolwiek nieco mniejsza od teoretycznej przewagi w wysokości dokładnie 15% (tyle bloków SM więcej ma aktywnych GeForce RTX 2080). Tak jak wielokrotnie wspominałem, jądro krzemowe TU104 jest mocno ograniczone przepustowością pamięci, toteż skalowanie odbiegające od idealnego to żadne zaskoczenie i z tego samego powodu przewaga RTX 2080 SUPER nad pierwowzorem wynika głównie z szybszych kości GDDR6. Ot, taka mała ciekawostka.

KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC) to karta graficzne równie udana jak poprzednik. Gdy tylko pojawi się w polskich sklepach, naprawdę warto będzie ją wybrać.

 NVIDIA GeForce RTX 2060/2070 SUPER. Test nowych Turingów

Pozostałe aspekty użytkowe i ocena testowanej karty graficznej

Przechodząc do pozostałych aspektów użytkowych, na plus zapisały się bardzo dobre możliwości podkręcania rdzenia - rzeczywista częstotliwość pod obciążeniem na poziomie 2070 MHz to wynik, odnośnie którego nie można mieć zastrzeżeń. Rozsądnie wypadł także overclocking pamięci, jednak szkoda, że tym razem producent zamontował kości Microna, zamiast Samsungów, które mają większy potencjał i którymi mogła się pochwalić poprzednio testowana karta bez dopisku SUPER. Zgodnie z oczekiwaniami, fabryczny układ chłodzenia zaprojektowany przez KFA2 spisuje się świetnie - jest chłodno, a i kultura pracy stoi na odpowiednim poziomie. Również jakość wykonania to jeden z atutów GeForce RTX 2070 SUPER (1-Click OC). Akcelerator jest atrakcyjny wizualnie (oczywiście to kwestia gustu), zapewnia wielobarwne podświetlenie diodami LED oraz wysoką jakość materiałów (chociażby metalowa płytka usztywniająca - ang. backplate - która wcale nie jest taka oczywista dla innych producentów). Innymi słowy, opisywana konstrukcja to w zasadzie kopia modelu, któremu miałem okazję przyjrzeć się bliżej poprzednim razem. Tak samo dobra i solidna, tylko po prostu nieco szybsza, za sprawą układu z nowej rodziny SUPER. Reasumując, ocena końcowa to cztery i pół gwiazdki, do spółki z wyróżnieniem rekomendacja. Na chwilą obecną dostępność sklepowa testowanego akceleratora jest w zasadzie nieistniejąca, ale już niedługo powinno się to zmienić i będziemy mogli go nabyć za około 2400 zł. Jak tylko to nastąpi, będziemy mieć naprawdę mocnego zawodnika wśród kart klasy GeForce RTX 2070 SUPER.

Testy karty graficznej KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC)

 

KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC)

Ocena karty graficznej KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC)Ocena karty graficznej KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC)

Bardzo dobra wydajność na ustawieniach fabrycznych (z włączonym 1-Click OC), doskonały układ chłodzenia (niskie temperatury i hałas), efektywność energetyczna na dobrym poziomie, solidne możliwości podkręcania rdzenia, podświetlenie LED z RGB, dobra jakość wykonania, sprzętowe wsparcie śledzenia promieni, nowa technika wygładzania krawędzi DLSS, wsparcie VirtualLink, obsługa SLI, potencjalnie atrakcyjna cena

Problemy z dostępnością, gwarancja mogłaby być dłuższa

Cena KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC) (na dzień publikacji) : niedostępna

Gwarancja: 24 miesiące

 

 

Sprzęt do testów dostarczyło:

Testy karty graficznej KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test karty graficznej KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX (1-Click OC)

 0