Thermaltake TH360 ARGB - test chłodzenia procesora typu AIO

Thermaltake TH360 ARGB - test chłodzenia procesora typu AIO

Thermaltake TH360 ARGB - podsumowanie i ocena

Thermaltake TH360 ARGB to jeden z tańszych modeli z chłodnicą o rozmiarze 360 mm w ofercie Thermaltake. Producent nie zdecydował się tu szybkie wentylatory jak np. MSI Coreliquid K360 czy G.SKILL Enki i zastosował model z prędkością 1500 RPM. Same wentylatory są sterowane napięciowo, nie sygnałem PWM i są centralnie podświetlane diodami ARGB - jak na Tt przystało podświetlanie jest bardzo efektowne, ale do modeli Tt Riing trochę mu brakuje. Blokopompka także posiada iluminację ARGB logotypu i ring na plastikowym topie. Jakościowo jest dobrze, węże są grube, odpowiedniej długości i znajdują się w materiałowym oplocie. Z powodu braku kompatybilności z LGA1700, testy wykonane zostały na i9 9900K, kiedy zapinka od producenta dotrze, zaktualizuję test. Jeśli chodzi o wyniki testów, to nietrudno się domyślić, że TH360 ARGB nie jest produktem, który będzie bił się o najwyższe miejsca. Niestety prędkość wentylatorów na poziomie 1500 obr./min nie pozwala na zbyt wiele, aczkolwiek i tak AIO Tt TH360 ARGB bardzo niewiele traci, bo tylko 1,6 st. C.  Jak ostre ma pazury, pokazuje za to w teście ze znormalizowaną do 38 dBA głośnością, gdzie brutalnie rozprawia się z konkurencją i zajmuje pierwszy słupek na wykresie. Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, ale wyniki mówią same za siebie. Kolejną zaletą testowanego chłodzenia procesora Tt jest bez wątpienia niezła kultura pracy jak na trzy wentylatory 120 mm. 

Thermaltake TH360 ARGB to wydajne i jednocześnie ciche AIO, a najlepiej sprawdza się po obniżeniu prędkości wentylatorów. Wtedy nie ma sobie równych.

Thermaltake TH360 ARGB - test, recenzja, review

 Corsair H150i Elite LCD

Czas przejść do mniej przyjemnego akapitu, bo jak każdy inny produkt, tak i Thermaltake TH360 ARGB ma jakieś wady. Zacznę od wentylatorów, które mają łożysko ślizgowe, brakuje im podkładek, a ich kable są w zdecydowanie za grubych oplotach. Wentylatory sterowane są napięciowo, nie sygnałem PWM, ale to nie jest większy problem, gorsze jest popiskiwanie wentylatorów przy starcie po ich zatrzymaniu. Aby unikać tego zjawiska, należy tak ustawić krzywą wentylatorów, by minimalne napięcie pracy nie schodziło poniżej 3,6 V. Podświetlanie AIO jest kompatybilne z większością płyt głównych, ale jeżeli jednak nie mamy płyty głównej z 3-pinowym wyjściem ARGB, producent dodaje mały kontroler ARGB, więc miło z jego strony. Mówiąc krótko, Thermaltake TH360 ARGB to wydajne i ciche chłodzenie AIO procesora, a podświetlenie ARGB dodaje mu uroku. Może nie jest to najwydajniejsze AIO, ale jest ciche, a testy z normalizacją głośności na 38 dBA pokazują, że jest to idealny scenariusz dla tego aktora. Na koniec zostaje kwestia ceny, która wynosi ok. 580 zł (ale można znaleźć nawet później 500 zł) i jest nieco wyższa od MSI Coreliquid 360R. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw Thermaltake TH360 ARGB oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję odznaczenie wydajność. Zapraszam do komentowania oraz do przejrzenia naszej sekcji testów w kategorii chłodzenie, zawsze znajdziesz tam alternatywne produkty.

Thermaltake TH360 ARGB

 

 

Thermaltake TH360 ARGB - opinia

 Thermaltake TH360 ARGB - plusy

  • Wydajność
  • Wysoka wydajność w testach 38 dBA
  • Kultura pracy
  • Podświetlenie ARGB na blokopompce i wentylatorach
  • Prosty montaż
  • Kompatybilność z najpopularniejszymi podstawkami
  • Dodatkowy kontroler ARGB

 Thermaltake TH360 ARGB - minusy 

  • Wentylatory z łożyskiem ślizgowym
  • Zbyt szerokie oploty na kablach
  • Tylko 2 lata gwarancji

Cena Thermaltake TH360 ARGB

Cena na dzień publikacji: 483-580 zł

Gwarancja: 2 lata

Sprzęt do testów dostarczył:

Thermaltake

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thermaltake TH360 ARGB - test chłodzenia procesora typu AIO

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł