TP-Link Deco X68 - test systemu Mesh w standardzie Wi-Fi 6, czyli zestawu dla wymagających

TP-Link Deco X68 - test systemu Mesh w standardzie Wi-Fi 6, czyli zestawu dla wymagających

TP-Link Deco X68 - budowa zewnętrzna i wykonanie

TP-Link dużo uwagi poświęca wykonaniu swoich zestawów Mesh, co cieszy, ponieważ szukając nowoczesnego sprzętu sieciowego do domu, nie chcemy, by ten szpecił wnętrza jakimś oldschoolowym lub tandetnym designem. W tym przypadku już pierwszy kontakt jest bardzo pozytywny, ponieważ sprzęt zapakowano w taki sposób, że mamy wrażenie obcowania z produktem klasy premium. Co jednak istotne, karton stanowi też solidne zabezpieczenie dla produktu. W pudełku znajdziemy zaś dwie jednostki Deco X68, jeden płaski kabel ethernetowy i dwa zasilacze pod routery. Oczywiście nie zabrakło także typowej dokumentacji.

TP-Link Deco X68 - test systemu Mesh w standardzie Wi-Fi 6, czyli zestawu dla wymagających

Routery o cylindrycznej budowie mierzą 105 × 105 × 169 mm, więc można porównać ich rozmiar do typowego smart głośnika. Całość wykonana jest z wysokiej jakości, twardego i matowego tworzywa sztucznego w białym kolorze, które bardzo dobrze się czyści i nie zbiera widocznych odcisków palców. Wyjątkiem są górne pokrywy, które zrobiono z czarnego błyszczącego plastiku z koncentrycznym wzorem, co pozwala nieco przełamać monolityczną budowę routerów i muszę przyznać, że prezentuje się naprawdę elegancko, ale z drugiej strony nie jest zbyt praktyczne, ponieważ niemiłosiernie zbiera kurz. Front urządzenia przyozdobiono niewielkim logiem Deco w srebrnym kolorze, które umieszczono w dolnej części. Pod nim znajduje się kilkukolorowy LED, który pełni rolę diody informacyjnej. Generowane przez niego światło odbija się od powierzchni w taki sposób, że tworzy przyjemny dla oka efekt. Z tyłu znajdziemy zaś wszystkie złącza, do których jeszcze wrócimy. Podwozie kryje zaś otwory wentylacyjne wzdłuż całego obwodu routera, tabliczkę znamionową w centralnej części oraz dyskretny przycisk reset. Producent nie zdecydował się na gumowe nóżki antypoślizgowe, ale te okazały się zbędne, głównie za sprawą relatywnie wysokiej wagi routerów, które ważą ok. 510 gramów sztuka.   

TP-Link Deco X68 - test systemu Mesh w standardzie Wi-Fi 6, czyli zestawu dla wymagających

Jak wspomniałem, w tylnej części każdej jednostki oprócz złącza zasilającego znajdziemy także dwa gigabitowe porty Ethernet, które można wykorzystać do połączenia z klientami lub sparowania ze sobą poszczególnych satelitów w celu uzyskania przewodowego łącza dosyłowego. Szkoda jednak, że producent nie pokusił się o jakikolwiek port USB. Routery nie posiadają także żadnych zewnętrznych anten, ale to praktycznie standard, jeśli chodzi o urządzenia typu Mesh, gdzie mocno stawia się na design. Nie da się bowiem ukryć, że wzornictwo stanowi bardzo mocną stronę Deco X68 i routery powinny dobrze komponować się w nowoczesnych wnętrzach (w przypadku bardziej rustykalnych żaden router nie będzie wyglądał dobrze), a postawienie na biały kolor nadaje mu uniwersalnego charakteru. Nie mam także uwag co do jakości wykonania, która stoi tu na bardzo wysokim poziomie, ponieważ poszczególne elementy są ze sobą dobrze spasowane, nie widać miejsc łączeń, a konstrukcja routerów wydaje się niezwykle solidna i zwarta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Deco X68 - test systemu Mesh w standardzie Wi-Fi 6, czyli zestawu dla wymagających

 0