TP-Link Neffos C9A - test smartfona do 500 zł

TP-Link Neffos C9A - test smartfona do 500 zł

Neffos C9A jest bardziej kompromisowym modelem niż wcześniej testowany C7. Dzieli co prawda z nim względnie dobry aparat, lekką nakładkę oraz komponenty i oprogramowanie sieciowe, jednak w znaczny sposób odstaje wydajnością w grach. Głównie obarczałbym tutaj winą układ graficzny, który powinien ewidentnie zostać zastąpiony inną konstrukcją. Kosztem wydajności GPU otrzymaliśmy skaner twarzy (analizuje 106 punktów twarzy) umożliwiający odblokowanie telefonu bez konieczności przykładania palca do czytnika lub wpisywania kodu. Funkcja ta dość sprawnie działa przy dobrym, naturalnym oświetleniu jednak w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach nasza twarz może nie zostać rozpoznana i pozostaje nam standardowe odblokowanie urządzenia. Na pochwałę zasługuje fakt, iż na pokładzie mamy Androida w wersji 8.1 w zestawie z autorską nakładką NFUI 8.0.

TP-Link Neffos C9A w klasie średniej zajmuje nietypową pozycję. Z jednej strony grzeszy wydajnością, a z drugiej posiada dodatkowy „ficzer” w postaci sztucznej inteligencji wspierającej przedni aparat i umożliwiającej odblokowanie urządzenia za pomocą twarzy. Z pewnością jednak nie można zarzucić mu złego wykonania.

Jak to w przypadku telefonów od TP-Linka bywa, kładą one duży nacisk na rozwiązania sieciowe zarówno za pomocą hardware’u jak i software’u. Szkoda tylko, że te drugie głównie opierają się na urządzeniach tej konkretnej firmy. Nieoceniona dla niektórych osób będzie możliwość zamienienia smartfona w repeater – to chyba najbardziej praktyczna zaleta Neffosów. Zaletą jest niewątpliwie dobre spasowanie elementów i jakość wykończenia. Aparat fotograficzny może nie jest dedykowany fotografom, ale do podstawowych zadań sprawdzi się w sam raz. Należy także docenić gest producenta, który w zestawie załącza folię oraz etui, które z pewnością umożliwią dłuższą żywotność urządzenia. Przy ogólnej ocenie, należy brać pod uwagę, że sprzęt dostępny jest w polskiej dystrybucji za kwotę niecałych 500 złotych. Neffosa C9A możemy nabyć w kolorze szarym lub srebrnym.

 

TP-Link Neffos C9A

https://ithardware.pl/admin/ckeditor/filemanager/userfiles/sido107/Tabelki_zasialcze/%2B.jpg?time=1514727666837 funkcja repeatera sieciowego, rozbudowane opcje administracyjne sieci Wi-Fi, lekka nakładka, dość przyzwoity dźwięk na słuchawkach

https://ithardware.pl/admin/ckeditor/filemanager/userfiles/sido107/Tabelki_zasialcze/-.jpg?time=1514727893909 zdjęcia w słabym oświetleniu wymagają wprawy, słaba jakość muzyki z głośnika i dołączonych słuchawek, słaba wydajność w grach

Cena (na dzień publikacji): 479 zł

Gwarancja: 2 lata, door to door

 

Sprzęt do testów dostarczył:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Neffos C9A - test smartfona do 500 zł

 0