Xiaomi 13 Lite - test i recenzja. Ładni i szczupli mają w życiu łatwiej

Xiaomi 13 Lite - test i recenzja. Ładni i szczupli mają w życiu łatwiej

Xiaomi 13 Lite - ekran

Gdyby nie zakrzywienie ekranu, w tym miejscu można byłoby przepisać ubiegłoroczne parametry, bo Xiaomi 13 Lite zachował wyświetlacz swojego poprzednika. Na szczęście to bardzo dobry wyświetlacz, otoczony cienkimi ramkami, który od tego z Xiaomi 13 i 13 Pro różni głównie niższa jasność, więc nie ma dużo powodów do narzekania (no może poza preinstalowaną folią ochronną, która podobnie jak przy wielu innych zakrzywionych panelach jest mocno wyczuwalna podczas przesuwania palcami). Producent zastosował tu 6,55-calowy OLED, który oferuje rozdzielczość FHD+ (1080x2400 pikseli), odświeżanie 120 Hz, próbkowanie dotyku na poziomie 240 Hz, wsparcie dla 12-bitowej głębi kolorów, HDR10+ oraz Dolby Vision.

Bardzo dobrze wypada też jasność minimalna, która pozwala na komfortowe korzystanie w ciemnych pomieszczeniach, a także maksymalna - 500 nitów w trybie manualnym i 1000 nitów w trybie automatycznym, dzięki czemu możemy cieszyć się obrazem wysokiej jakości w każdych warunkach. I w tym kontekście, a także obecności Dolby Atmos, szczególnie szkoda, że producent zdecydował się na pojedynczy głośnik multimedialny, niejako zmuszając nas do sięgnięcia po słuchawki czy głośnik bezprzewodowy niezależnie od zastosowania. A skoro już narzekam, to wiele razy wspominałam też, że nie jestem fanką umieszczania czytników linii papilarnych tak blisko dolnej krawędzi, bo naturalnie układam kciuk za wysoko. W przypadku Xiaomi 13 Lite relatywnie często miałam też problem z odczytaniem odcisku palca za pierwszym razem i trudno powiedzieć, na ile to wina samego czytnika, a na ile jego położenia.

Rzućmy jeszcze okiem na ustawienia ekranu, gdzie znajdziemy opcję wyboru między trybem jasnym i ciemnym (ręcznie, od zachodu do wschodu słońca i według harmonogramu), włączenia trybu czytania (ochrona wzroku z takimi samymi opcjami włączenia jak tryb ciemny), schematu kolorów (Żywe, Nasycony, Oryginalny kolor i Ustawienia zaawansowane z możliwością wyboru między P3 i sRGB oraz suwakami RGB, HSV, kontrastem i gammą) i ich temperatury (domyślne, ciepłe, chłodne i własny) oraz częstotliwości odświeżania (automatyczna i personalizowana z opcją 60/120 Hz). Mamy też opcję zmiany rozmiaru tekstu i czcionki oraz dopasowania trybu Always-On Display w zakresie długości czasu wyświetlania informacji, wyświetlanych motywów, tła, zegara czy animacji powiadomień (podświetlane krawędzie).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi 13 Lite - test i recenzja. Ładni i szczupli mają w życiu łatwiej

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł