Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

PREMIERA! Test karty graficznej MSI GTX 1050Ti 4G OC

Dodano: 25 Październik 2016, 15:00, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 74,145, komentarzy: 0,
Spis treści:

Natężenie hałasu jest mierzone podczas sprawdzania temperatur roboczych, mniej więcej w połowie każdej z prób. Sonometr Bestone BE-824 o zakresie pomiarowym 30-130 dBA i dokładności na poziomie ±1,5 dBA spoczywa na stabilnym statywie, w odległości 20 centymetrów od pracującego komputera. Na czas przeprowadzenia pomiaru, wyłączam wentylatory zamontowane na obudowie. Jedynymi źródłami dźwięku są zatem: schładzacz procesora, zasilacz i właśnie karta graficzna. Wynik obejmuje wszystkie te komponenty, jednakowoż każdy akcelerator ma zapewnione identyczne warunki.

Większość użytkowników raczej narzekać nie będzie. Tym niemniej trzeba przyznać, że 90-milimetrowy wentylator w modelu GTX 1050Ti 4G OC bywa słyszalny. W maksymalnym stresie PWM osiąga 49%. Ile to obrotów? Trudno określić, bowiem akcelerator nie posiada tachometru. Podczas wyświetlania pultpitu jednostka nie daje powodów do narzekań.

Oceń artykuł:
(Głosów: 4)

NAPISZ KOMENTARZ