Alan Wake 2. Remedy Entertainment zdradza, na jakim etapie są prace. Co z premierą gry?

Alan Wake 2. Remedy Entertainment zdradza, na jakim etapie są prace. Co z premierą gry?

Remedy Entertainment ojcowie Maxa Payne'a po sukcesie, jaki odniósł Control usiedli do prac nad kontynuacją przygód Alana Wake'a. Na jakim etapie są obecnie prace nad grą i kiedy możemy spodziewać się jej premiery?

Na tę wiadomość czekało sporo graczy. Alan Wake 2 został oficjalnie zapowiedziany pod koniec 2021 roku i dotychczas na próżno było szukać jakichś konkretniejszych informacji o grze. Z okazji rocznicy wydania pierwszej części serii deweloperzy udostępnili nowe wideo oraz szkice koncepcyjne z dwójki, które utwierdzają nas w przekonaniu, że Remedy Entertainment odchodzi od klimatu poprzedniego epizodu stawiając na jeszcze mroczniejsze motywy. Czy będzie to klasyczny horror z rozmaitymi straszakami? Zobaczymy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, na jakim etapie rozwoju znajduje się Alan Wake 2. Zdradza to podsumowanie pierwszego kwartału opublikowanie przez Remedy Entertainment.

Alan Wake 2 znajduje się w "pełnej produkcji".

Wynika z niego, iż druga część znajduje się w "pełnej produkcji", co oznacza, że na nadejście tytułu nie będziemy czekali zbyt długo, aczkolwiek premiera nie nastąpi w najbliższej przyszłości. Studio cały czas zapewnia, że debiut nie jest zagrożony i Alan Wake 2 trafi na rynek zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w 2023 roku, jednak na dokładną datę musimy poczekać. Wprawdzie przed ekipą sporo pracy oraz wysiłku, lecz projekt nabiera rumieńców i przybiera pełniejszą formę w wielu obszarach. Alan Wake 2 pojawi się na PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Druga część przygód pisarza to nie jedyne co ma w zanadrzu Remedy.

Twórcy działają nad spin-offem i sequelem Controla, zaś źródłem tej informacji są dokumenty fińskiego studia. O ile pierwsza produkcja już powstaje tak drugi, większy projekt o roboczej nazwie Heron pozostaje na etapie wczesnego rozwoju koncepcyjnego oraz prototypowego. Do tego remake Maxa Payne'a 1 i 2, które dostaną gruntownie zmienioną oraz dostosowaną do dzisiejszych standardów oprawę graficzną, a także kilka nowych elementów. Na premierę tych pozycji musimy poczekać do około 2025 roku. Na koniec należy wspomnieć o serialu w uniwersum Alana Wake'a. Prawa do serialu wykupiło AMD, z kolei Remedy ma uczestniczyć w pracach nad produkcją.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Alan Wake 2. Remedy Entertainment zdradza, na jakim etapie są prace. Co z premierą gry?

 0