Amazon Game Studios na zakręcie. Odchodzi szef studia

Amazon Game Studios na zakręcie. Odchodzi szef studia

Amazon próbuje od kilku lat bardzo mocno postawić na gry wideo i trudno się dziwić, kiedy patrzy się, jak lukratywny potrafi to być biznes. Nikt nie mówił jednak, że jest to łatwy kawałek chleba, o czym właśnie najlepiej przekonało się Amazon Game Studios, borykające się licznymi problemami. Teraz studio straciło zaś swojego szefa.

Wbrew pozorom Amazon Game Studios istnieje już od wielu lat, gdyż rozpoczęło wczesne opracowywanie projektów już w 2014 roku. Co prawda po drodze deweloper zmuszony był skasować kilka projektów (choćby wydane już nawet Crucible czy MMO w uniwersum Władcy Pierścieni), ale ma za sobą pierwszą dużą i całkiem udaną premierę w postaci New World (choć trzeba przyznać, że i tu nie obyło się bez kontrowersji, a gra szybko zaczęła tracić graczy). Kiedy wydawało się więc, że Amazon Game Studios wychodzi na prostą, to właśnie dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy szef studia, Mike Frazzini, zdecydował się odejść, co raczej nie jest dobrym sygnałem. 

Kiedy wydawało się więc, że Amazon Game Studios wychodzi na prostą, to właśnie dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy szef studia, Mike Frazzini, zdecydował się odejść.

Mike Frazzini miał długą karierę w Amazon, początkowo pracując nad książkami i e-bookami, zanim stanął na czele działu gier i pomagał rozwijać firmę w tym kierunku. Teraz odchodzi, co potwierdził już Amazon, choć nie został jeszcze wybrany jego następca. Amazon Game Studios od lat walczy o to, by ruszyć z miejsca, ale wewnętrzne projekty w fazie rozwoju przechodzą kolejne restarty, a doświadczeni programiści opuszczają studio z powodu problemów z kierownictwem. W przeszłości pojawiły się już głosy krytyczne wobec Frazziniego, a niektóre źródła wskazują na jego brak wcześniejszego doświadczenia w branży gier, jako źródło problemów i brak zrozumienia pracy podwładnych. 

Wcześniej źródła rozmawiające z Bloombergiem podawały, że kierownictwo jest kluczowym powodem problemów Amazona w tworzeniu gier, pomimo zatrudnienia wielu utalentowanych osób, zdolnych do tworzenia świetnych tytułów. Teraz Amazon ma okazję zatrudnić kogoś z bardziej bezpośrednim doświadczeniem w branży, aby pomóc w rozwoju nowych tytułów i zabezpieczyć umowy wydawnicze dla gier innych firm, takich jak Lost Ark.

Amazon Game Studios zaliczyło bolesny i powolny start, ale firma była bardzo aktywna w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Studio ma bardzo duże ambicje, gdyż Amazon chce być dużym graczem w tym segmencie rynku. W związku z tym może wykorzystać okazję zmiany przywództwa, by w końcu ruszyć z kopyta. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon Game Studios na zakręcie. Odchodzi szef studia

 0