AMD FSR 2.0 zostało dodane do Cyberpunka 2077 w postaci moda zastępującego DLSS

AMD FSR 2.0 zostało dodane do Cyberpunka 2077 w postaci moda zastępującego DLSS

Całkiem wysokie wymagania Cyberpunka 2077 sprawiły, że jeden z moderów znalazł sposób na zastąpienie NVIDIA DLSS 2.0 plikami FSR 2.0. Biorąc pod uwagę, że produkcja CD Projekt Red już teraz posiada wsparcie dla techniki FSR 1.0, zaimplementowanie nowszego standardu jest zapewne jedynie kwestią czasu. Wspomniany mod ma zapewnić aż dwukrotnie wyższą liczbę klatek na sekundę w przypadku karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1080 w rozdzielczości 4K.

Cyberpunk 2077 to tytuł, który wymaga bardzo wydajnego sprzętu, zwłaszcza jeśli chcemy cieszyć się rozgrywką w wysokiej rozdzielczości ze szczegółowymi detalami. Nie da się zatem ukryć, że technika AMD FSR 2.0 byłaby bardzo przydatna, zwłaszcza dla posiadaczy starszych konstrukcji zielonych, które nie posiadają wsparcia dla DLSS. Mówią, że potrzeba jest matką wynalazków, co udowodnił jeden z moderów, przedstawiający się w sieci jako PotatoOfDoom1337. Znalazł on bowiem sposób na "zaimplementowanie" FSR 2.0 w Cyberpunku 2077. Dokładnie mówiąc, cały zabieg polega na zastąpieniu plików NVIDIA DLSS 2.0 plikami AMD FSR 2.0. Oprócz podmianki należy także zmodyfikować rejestr systemu Windows.

Według autora modyfikacji, zastąpienie plików NVIDIA DLSS 2.0 plikami AMD FSR 2.0 w Cyberpunku 2077 przynosi dwukrotnie wyższą wydajność przy użyciu karty graficznej GeForce GTX 1080 w rozdzielczości 4K.

Cyberpunk 2077 FSR 1.0
AMD FSR 1.0 (fot: NexusMods)
 
Cyberpunk 2077 FSR 2.0
AMD FSR 2.0 (fot: NexusMods)
 

Jakie są zatem realne korzyści takiego działania? Według twórcy, stosunkowo prosty zabieg przynosi nawet dwukrotnie wyższą wydajność w przypadku karty graficznej GeForce GTX 1080 przy rozgrywce w rozdzielczości 4K. Tytuł ma być wówczas grywalny w 45 klatkach na sekundę. Ponadto dostarczono także zrzuty ekranu porównujące jakość wyświetlanego obrazu w trybie Balanced przy wykorzystaniu FSR 1.0 oraz FSR 2.0, gdzie różnice na korzyść nowszego standardu są ogromne. 

Przypomnijmy jeszcze, że Cyberpunk 2077 wspiera technikę FSR 1.0, co teoretycznie oznacza, iż możemy spodziewać się wprowadzenia nowszej wersji w najbliższym czasie, chociaż żadna ze stron (CD Projekt Red lub AMD) nie wspomniała o takich planach. Należy jednak mieć na uwadze, że modyfikacja może wiązać się z pewnym ryzykiem, chociażby w postaci niestabilności gry lub innych błędów. Niemniej jednak sam fakt, iż takie działanie przyniosło pożądany skutek może sugerować, że w niedługim czasie usłyszymy o kolejnych produkcjach, które udało się w ten sposób "usprawnić".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD FSR 2.0 zostało dodane do Cyberpunka 2077 w postaci moda zastępującego DLSS

 0