Apple może pracować nad konsolą do gier. Gigant chce zagrozić PlayStation i Xboxowi?

Apple może pracować nad konsolą do gier. Gigant chce zagrozić PlayStation i Xboxowi?

Apple jest gigantem na rynku smartfonów (w czwartym kwartale 2021 roku firma zajęła pierwsze miejsce pod względem sprzedanych telefonów), jednak ambicje producenta iPhone'ów mogą sięgać dalej i obejmować segment konsol. Czy Apple zechce zagrozić Sony, Microsoftowi oraz Nintendo?

Dziennikarz serwisu Windows Central, Jez Corden podczas podcastu "The Xbox Two" rzucił prawdziwą bombę stwierdzając, że Apple podbiera inżynierów Xboxa w celu stworzenia własnej konsoli do grania. Przedsiębiorstwo z Cupertino szykuje się do prezentacji nowych technologii, a jedną z nich ma być właśnie wspomniane urządzenie. Corden przyznał, że tego rodzaju głosy słyszy od miesięcy, aczkolwiek nie ma jednoznacznych dowodów, iż takowy projekt, jeśli był rozwijany to nadal żyje i będzie zaprezentowany opinii publicznej. "Słyszałem przez pewien czas, że Apple podbiera Microsoftowi inżynierów odpowiedzialnych za Xboxa, żeby opracować własną konsolę" - powiedział Jez Corden.

Apple ma podbierać inżynierów Xboxa w celu opracowania konsoli do grania.

Apple może pracować nad konsolą do gier. Gigant chce zagrozić PlayStation i Xboxowi?

Zaangażowanie specjalistów Microsoftu daje do zrozumienia, że coś faktycznie może być na rzeczy, lecz czy konsola Apple kiedykolwiek trafi do sklepów, nie ma pewności. Z drugiej strony firmą, która mogłaby konkurować z Sony, Microsoftem oraz Nintendo może być też chiński Tencent, o czym wspomniano. Uważacie, że Apple odniósłby sukces na rynku konsol do grania i skutecznie rywalizował z trójką gigantów? Robienie kolejnego urządzenia do grania raczej nie przekonałoby większości graczy, w efekcie taki sprzęt musi czymś się wyróżnić, nie licząc katalogu gier na wyłączność. Jakie rozwiązania przekonałyby was do kupna produktu Apple?

Jeżeli już to konsola będzie ujawniona na jesiennej konferencji Apple, która ma zawierać najwięcej nowych produktów sprzętowych w historii firmy. Największą gwiazdą są oczywiście iPhone'y 14, które rewolucji względem poprzednich smartfonów z serii raczej nie przyniosą, ale i tak przykują uwagę wielu fanów. Nie zabraknie także komputera Mac w tym MacBooka Pro. Będzie również Apple Watch SE i Watch 8. W tym roku nadejść ma tańszy iPhone SE 2022, o którym więcej piszemy tutaj.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple może pracować nad konsolą do gier. Gigant chce zagrozić PlayStation i Xboxowi?

 0