Apple wyrzuca VK (rosyjskiego Facebooka), Mail.ru i inne z App Store. To kolejny element sankcji

Apple wyrzuca VK (rosyjskiego Facebooka), Mail.ru i inne z App Store. To kolejny element sankcji

Apple usunęło najpopularniejszą rosyjską platformę społecznościową VKontakte z App Store na całym świecie. Jest to jedna z kilku aplikacji VK, drugiej co do wielkości firmy internetowej w Rosji, która zostały usunięte ze sklepu.

VK ostrzegło Rosjan, że wszystkie aplikacje firmy, w tym Mail.ru, VK Music i ogłoszenia Youla, zostały zablokowane przez Apple. Aplikacje działają na urządzeniach, na których zostały zainstalowane, ale nie będą aktualizowane oraz mogą wystąpić problemy z powiadomieniami i płatnościami. „W ostatnich miesiącach w naszych głównych produktach wdrożono kluczowe aktualizacje, które pozwolą aplikacjom zachować aktualność przez długi czas” – napisało VK. „Nasi eksperci dokładają wszelkich starań, aby utrzymać i stale ulepszać wrażenia użytkownika”. 

Apple wyrzuciło wszystkie aplikacje rosyjskiego giganta społecznościowego VK ze sklepu App Store. To odpowiedź na sankcje wprowadzone przez Wielką Brytanię. 

Nowi posiadacze iPhone'ów, którzy nie mają aplikacji VK na swoim telefonie mają do wyboru: przesiąść się na Androida, ponieważ Google nie zdecydowało się na podobny ruch, albo korzystać z komputerowej wersji platformy. Działania Apple są odpowiedzią na nowe sankcje nałożone przez Wielką Brytanię. „Te aplikacje są dystrybuowane przez programistów, których większość jest własnością lub większość jest kontrolowana przez jedną lub więcej stron sankcjonowanych przez rząd Wielkiej Brytanii”.

„Aby przestrzegać tych sankcji, firma Apple zlikwidowała konta programistów powiązane z tymi aplikacjami, a aplikacji nie można pobrać z żadnego App Store, niezależnie od lokalizacji. Użytkownicy, którzy już pobrali te aplikacje, mogą nadal z nich korzystać”. Apple wstrzymało sprzedaż wszystkich produktów w Rosji po inwazji na Ukrainę na początku tego roku. Jednak nadal umożliwia Rosjanom dostęp do App Store. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wyrzuca VK (rosyjskiego Facebooka), Mail.ru i inne z App Store. To kolejny element sankcji

 0