ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX - firma przygotowuje kartę bez dodatkowego złącza zasilania

ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX - firma przygotowuje kartę bez dodatkowego złącza zasilania

W sieci pojawiły się pierwsze informacje - wraz ze zdjęciami - na temat Radeona RX 6400 w wydaniu Challenger ITX od ASRocka. Z uwagi na niski pobór prądu, karta została pozbawiona dodatkowego złącza zasilania. Mimo niewielkich rozmiarów, konstrukcja zajmuje w obudowie 2 sloty rozszerzeń.

ASRock przygotowuje Radeona RX 6400 w swojej autorskiej wersji - Challenger ITX. Jak sama nazwa wskazuje, karta będzie niewielka. Wraz z debiutem kolejnego GPU od AMD, wykonanego w 6 nm litografii, producenci niereferencyjnych układów szykują się do przedstawienia swoich wariantów. Mimo, iż tytułowy model wygląda na mała konstrukcję, a układ chłodzenia składa się z niewielkiego radiatora oraz pojedynczego wentylatora, to zajmuje 2 sloty w obudowie. Całość okrywa czarny shroud ze srebrnymi wstawkami. Osoby szukające mniejszych rozwiązań mogą być zainteresowaną propozycją od Sapphire, który - według ostatnich pogłosek - ma wprowadzić RX 6400 w wydaniu low profile.

ASRock przygotowuje Radeona RX 6400 w swojej autorskiej wersji - Challenger ITX. Mimo niewielkich rozmiarów, karta zajmie w obudowie 2 sloty.

ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX
fot. Videocardz.com
 

Zastosowanie podstawowego chłodzenia jest podyktowanie niskim zapotrzebowaniem na energię. Radeon RX 6400 cechuje się wartością TBP zaledwie na poziomie 53 W. To także powód, aby nie umieszczać dodatkowego złącza zasilania. W przypadku tej karty nie byłoby to nawet usprawiedliwione możliwością overclockingu, bowiem GPU samo w sobie oferuje bardzo słabą wydajność. Jednostkę wyposażono w 768 procesorów strumieniowych, 4 GB pamięci GDDR6, w dodatku na 64-biotwej magistrali oraz złącze PCIe x4. Układ sprawdzi się zatem jedynie w roli wyświetlacza pulpitu lub w najmniej wymagających grach.

Oby tylko wycena była na odpowiednim poziomie, ponieważ w innym wypadku, ten wariant raczej nie przyniesie zysków. To już kolejny niereferencyjny model RX 6400, który wyciekł do sieci w ostatnim czasie. Liczymy zatem na informacje dotyczące autorskich projektów pozostałych producentów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock Radeon RX 6400 Challenger ITX - firma przygotowuje kartę bez dodatkowego złącza zasilania

 0