ASUS prezentuje kartę GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua. Monstrum zajmuje aż 4 sloty

ASUS prezentuje kartę GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua. Monstrum zajmuje aż 4 sloty

Wiele osób czekało na efekt zapowiadanej współpracy Noctua z producentami kart graficznych i wreszcie są pierwsze konkretne efekty. Fani charakterystycznej kolorystyki austriackiego producenta będą mogli wkrótce kupić karty graficzne Asus z dość nietypowym chłodzeniem.

Plotki o partnerstwie pojawiły się w zeszłym miesiącu, kiedy znane źródło informacji Komachi zauważył na stronie Eurasian Economic Commission wpis dotyczący karty Asusa na GeForce RTX 3070 8 GB z chłodzeniem Noctua. Teraz wietnamska strona Asus ROG potwierdziła, że ​​produkt faktycznie jest w realizacji i opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia. Jak widać, jest to potężna karta, która zajmuje aż 4-sloty i wykorzystuje dwa wentylatory Noctua NF-A12x25 pod osłoną, nma której widoczne są oznaczenia "GeForce RTX" i "ASUS X Noctua", a także dwa 8-pinowe złącza zasilania zapewniające do 300 W mocy.

Asus wreszcie pokazał efekt współpracy z producentem zestawów chłodzenia Noctua. Karta RTX 3070 to pierwszy model, który otrzymał potężne chłodzenie w typowych dla Noctua barwach.

Pierwszą zaprezentowaną kartą jest RTX 3070. Nie ujawniono żadnych specyfikacji, ale kod produktu - RTX3070-O8G-NOCTUA - oraz rozmiary chłodzenia sugerują, że jest to fabrycznie przetaktowany model. Karta wygląda okazale, ale niestety okazała jest również cena. W poście na Facebooku podano, że produkt wyceniono na 26 milionów VND, czyli około 1137 USD -  jest to sugerowana cena producenta, czyli w sklepach pojawi się odpowiednio drożej. Potencjalni nabywcy muszą również liczyć się również z problemami z dostępnością, które mają trwać do drugiej połowy 2022. Karta jest wyposażona w trzy wyjścia DisplayPort i dwa porty HDMI, zamiast zwykłego 3 x DP i 1 x HDMI. 

Nie wiadomo czy projekt się przyjmie na rynku i czy partnerstwo Asusa i producenta układów chłodzenia Noctua przeniesienie również na inne modele. Znając możliwości i jakość wykonania radiatorów Noctua dla procesorów, możemy być pewni świetnej wydajności również i w tym przypadku. Z potwierdzeniem tej tezy musimy jednak poczekać na testy.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS prezentuje kartę GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua. Monstrum zajmuje aż 4 sloty

 0