ASUS wypuści GeForce RTX 3070 Ti Turbo z turbiną. Karta dla górników? Bo przecież nie dla graczy...

ASUS wypuści GeForce RTX 3070 Ti Turbo z turbiną. Karta dla górników? Bo przecież nie dla graczy...

ASUS wprowadzi na rynek karty graficzne GeForce RTX 3070 Ti Turbo, które będą wyróżniać się chłodzeniem rzadko już wykorzystywanym we współczesnych układach. Jeśli dodać do tego złącza zasilania z tyłu, a nie z boku karty, to mamy idealny produkt do... koparek.

Karty graficzne z suszarką w miejscu chłodzenia nie są obecnie zbyt często wprowadzane na rynek. Dla gamingowego zestawu się nie nadają. Są one głośne, a ze względu na jeden wentylator, niezbyt skuteczne w chłodzeniu wydajnych układów. Na rynku jest dużo innych, sprawniejszych i cichszych rozwiązań. Takie karty będą się jednak nadawać do innych zastosowań. Gdy komputer jest maszyną roboczą do renderowania, albo karta ma znaleźć się w koparce kryptowalut, wtedy taka zajmująca jedynie 2 sloty konstrukcja, w dodatku z portami na tylnej krawędzi, sprawdzi się idealnie.

ASUS GeForce RTX 3070 Ti Turbo to karta z rzadko już spotykaną "suszarką" jako chłodzeniem. Gracze będą raczej omijać taki produkt, chyba że cena będzie naprawdę atrakcyjna.

ASUS RTX 3070 Ti Turbo wygląda jak karta z zapomnianego zestawu PC, choć moc będzie jak najbardziej współczesna. Turbina i brak RGB przywodzi jednak na myśl konstrukcje referencyjne, gdzie producenci często zmieniali zaledwie naklejkę na wentylatorze. Karta zaoferuje pełne GPU GA104 i referencyjne taktowanie 1770 MHz GPU oraz pamięć GDDR6X 19 Gb/s. Model ten posiada dwa 8-pinowe złącza zasilania, które umieszczono na tylnej krawędzi.

Karty tego typu są przeważnie tańsze, niż warianty z autorskim chłodzeniem. Nie wiadomo jednak, czy ktoś będzie chętny na tak głośny układ - choć patrząc na obecną sytuację na rynku, wielu dojdzie do wniosków, że nie ma co wybrzydzać. Układy z takim chłodzeniem są również dobrym materiałem do tuningu i często wybierane jako baza do chłodzenia cieczą. Karta pojawiła się już na stronie ASUSa, co sugeruje, że wkrótce trafi do sprzedaży.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS wypuści GeForce RTX 3070 Ti Turbo z turbiną. Karta dla górników? Bo przecież nie dla graczy...

 0