Chiński gigant chce wejść na rynek headsetów VR. Zagrozi Meta i Sony?

Chiński gigant chce wejść na rynek headsetów VR. Zagrozi Meta i Sony?

Wygląda na to, że nie tylko Apple szykuje się do wejścia na rynek VR/AR, ponieważ dochodzą nas słuchy, że gogle wirtualnej rzeczywiście przygotowuje także inny gigant, a mianowicie chiński Tencent.

Nie da się ukryć, że branża VR znajduje się obecnie ciekawym miejscu. Technologia szybko ewoluowała, pozwalając na naprawdę imponujące wrażenia z użytkowania. Niestety obecnie najpopularniejszym zestawem słuchawkowym jest Quest 2, który wzbudza mieszane uczucia, ponieważ jest to sprzęt firmy META (dawniej Facebook). Wiadomo jednak, że Sony przygotowuje drugą generację PS VR, które może zadebiutować jeszcze w tym roku, od dłuższego czasu mówi się o headsecie szykowanym przez Apple, a na horyzoncie pojawił się właśnie kolejny bardzo duży gracz, czyli Tencent. Ten podobno tworzy własne urządzenie peryferyjne VR.

Jak wynika z najnowszych przecieków, Tencent pracuje nad własnym headsetem do rzeczywistości wirtualnej.

Tencent szykuje się do wejścia na rynek VR

Źródłem tej plotki jest branżowy ekspert, Jez Corden, który twierdził podczas ostatniego odcinka podcastu The Xbox Two, że Tencent pracuje nad własnym headsetem do rzeczywistości wirtualnej. Corden ujawnił niewiele więcej, jednak wejście Tencent na rynek VR może mieć bardzo duże znaczenie dla tego segmentu branży technologicznej. 

Obecnie głównymi producentami sprzętu VR są Meta/Oculus i Sony. HTC ma swoje urządzenia Vive, a Valve wypuściło zestaw słuchawkowy Index VR, ale żadna z tych firm nie wydaje się tak bardzo zaangażowana w VR jak Sony i Meta. Japoński gigant zapowiedział już PS VR 2 tworzone specjalnie pod konsolę PS5, a Meta zdołała przejąć większość rynku, umacniając się jako de facto producent VR.

Nie da się ukryć, że gogle Quest od Meta stanowiły bardzo istotny czynnik rozwoju technologii VR, która przez moment zdawała się tkwić w martwym punkcie. Szkoda tylko, że twórca tego sprzętu chce go wykorzystać do wciskania reklam bezpośrednio w oczy użytkowników VR.

Reputacja chińskiej firmy Tencent jako giganta technologicznego nie różni się zbytnio od Facebooka/Meta, co oznacza, że ​​konsumenci skoncentrowani na prywatności mogą niechętnie sięgać po sprzęt tego producenta. Mimo to konkurencja to dobra rzecz i chociaż Quest 2 to naprawdę świetny headset VR (jest bardzo mocno chwalony przez deweloperów), ciekawie będzie zobaczyć, co zaoferuje konkurencja. 

Dajcie znać w komentarzach, czy wciąż jesteście zainteresowani technologią VR lub co ewentualnie powstrzymuje Was, by w nią zainwestować.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chiński gigant chce wejść na rynek headsetów VR. Zagrozi Meta i Sony?

 0