Ciężkie czasy dla Netflixa. Firma zwalnia 300 osób

Ciężkie czasy dla Netflixa. Firma zwalnia 300 osób

Netflix właśnie zwolnił około 300 osób w związku z cięciami kosztów, według Variety większość zwolnień dotyczy USA i miała miejsce w wielu działach firmy.

„Dzisiaj niestety zwolniliśmy około 300 pracowników” – przyznał portalowi rzecznik Netflixa. „Chociaż nadal znacząco inwestujemy w biznes, dokonaliśmy tych korekt, ponieważ nasze koszty rosły wraz z wolniejszym wzrostem przychodów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko, co zrobili dla Netflix i ciężko pracujemy, aby wesprzeć ich w tym trudnym okresie przejściowym”.

Netflix właśnie zwolnił około 300 osób w związku z cięciami kosztów.

Netflix traci użytkowników. Jako jedną z przyczyn wskazuje dzielenie kont

To druga runda zwolnień Netflixa w tym roku z powodu spowolnienia wzrostu przychodów. W maju firma zwolniła 150 pracowników, a także wiele osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin i wykonawców. Co prawda to wciąż relatywnie nieduża skala, ponieważ przedsiębiorstwo zatrudnia około 11 000 pracowników na całym świecie, ale na pewno nie jest to dobry sygnał. Netflix zwolnił również w kwietniu około 10 pracowników ze swojego działu marketingu i wewnętrznego serwisu informacyjnego Tudum. Te konkretne zwolnienia były spowodowane reorganizacją zespołu marketingowego Netflix. Wtedy przekonywano, że są to zwykłe decyzje biznesowe i nie są bezpośrednio związane z redukcją kosztów.

Ostatnie zwolnienia nastąpiły po gwałtownym tąpnięciu kursu akcji Netflix, który od początku roku spadł o około 70 procent. W pierwszym kwartale 2022 roku po raz pierwszy zaliczono także spadek liczby abonentów. Odnotowano wtedy utratę 200 000 subskrybentów, w dużej mierze dlatego, że Netflix wycofał się z Rosji, gdzie miał 700 000 użytkowników płacących abonament. Co gorsza, w swoim najnowszym raporcie finansowym Netflix powiedział, że spodziewa się utraty nawet 2 milionów subskrybentów w bieżącym kwartale.

Wraz z cięciem kosztów Netflix szuka nowych sposobów generowania przychodów. Obejmują one plany z reklamami i dodatkowe opłaty dla osób, które dzielą swoje konta z osobami mieszkającymi w innych gospodarstwach domowych.

Firma wciąż zatrudnia nowych pracowników na innych frontach i nadal planuje duże inwestycje w treści, w tym roku przeznaczyła na ten cel około 17 miliardów dolarów. Wiadomość o zwolnieniach pojawiła się jednak tydzień po tym, jak Netflix ogłosił teleturniej typu reality show, oparty na serialu Squid Game, którego zwycięzca otrzyma 4,56 miliona dolarów, co nie wygląda niestety najlepiej. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ciężkie czasy dla Netflixa. Firma zwalnia 300 osób

 0