Co z RTX 2060 12 GB w wersji Founders Edition? NVIDIA zmienia zdanie w tej sprawie

Co z RTX 2060 12 GB w wersji Founders Edition? NVIDIA zmienia zdanie w tej sprawie

NVIDIA dokonała już oficjalnej prezentacji kart RTX 2060 w odświeżonym wydaniu, jednak specyfikacja nie była raczej dla nikogo zaskoczeniem. Nieco zaskakująca może być jednak forma wydania nowej karty graficznej.

Od kilku miesięcy wiedzieliśmy już niemal wszystko o premierze odświeżonego Turniga. NVIDIA nie urządziła hucznej imprezy, nie było nawet żadnej skromnej prezentacji, jedynie aktualizacja strony internetowej producenta. Ze specyfikacji wiemy, że jest to w zasadzie RTX 2060 Super. Karta posiada 2176 rdzeni CUDA i takie same taktowania. Zmianą jest jednak zwiększenie pamięci VRAM do 12 GB, przy jednoczesnym obniżeniu jej przepustowości.

Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom RTX 2060 12 GB nie pojawi się w wersji Founders Edition.

Wraz z premierą, na stronie NVIDII pojawiła się informacja, że RTX 2060 12 GB zostanie wydany również w wersji Founders Edition. Zakup w sklepie detalicznym NVIDII mogła być szansą dla wielu graczy, by kupić kartę w sugerowanej cenie producenta. Niestety, okazuje się, że wpis ten był najwyraźniej pomyłką, a NVIDIA usunęła już tę informację ze swojej strony internetowej. Karta będzie dostępna tylko od partnerów NVIDII, co oznacza, że w sklepach pojawi się w mocno zawyżonych cenach.

NVIDIA ujawnia oficjalną specyfikację karty GeForce RTX 2060 12 GB. Odświeżony Turing nadciąga

Karta RTX 2060 12 GB zostanie oficjalnie wprowadzona do sprzedaży 7 grudnia, jednak jak dotąd żaden z producentów nie pokazał swojego projektu - najprawdopodobniej nie będą się w ogóle różnić od RTX 2060 Super. "Cena będzie się różnić w zależności od konkretnego modelu i regionu. Jest to wersja premium RTX 2060 6 GB i oczekujemy, że cena to odzwierciedli. Prosimy o kontakt z naszymi partnerami, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat produktu i ceny" - oświadczyła NVIDIA.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co z RTX 2060 12 GB w wersji Founders Edition? NVIDIA zmienia zdanie w tej sprawie

 0