Code: To Jin Tong - imponujący zwiastun nadchodzącej gry AAA. Chińczycy będą potęgą gamedevu?

Code: To Jin Tong - imponujący zwiastun nadchodzącej gry AAA. Chińczycy będą potęgą gamedevu?

Chińskie studio AAA ogłosiło, że zaadaptuje słynną serię powieści wuxia w ramach gry o sztukach walki. Zwiastun prezentuje efektowną walkę, w której wykorzystywane są charakterystyczne ruchy w powietrzu, czyli znak rozpoznawczy kina wuxia. 

Wygląda na to, że Chińczycy mają plany podbić segment gier wideo produkcjami AAA, ponieważ po niezwykle imponujących zapowiedziach Black Myth: Wu Kong, otrzymujemy prezentację kolejnego ambitnego projektu z Państwa Środka. Gra jest tworzona przez Lightspeed Studios, które należy Tencent i wcześniej pracowało nad portami mobilnymi dla Apex Legends i PUBG. Code: To Jin Tong jest opracowywane na silniku Unreal Engine 5, który, jak twierdzi Tencent, pozwoli deweloperom realizować fantastyczne ruchy w sztukach walki dzięki zaawansowanemu systemowi fizyki. Z tego, co pokazuje ujawniony zwiastun, nawet otoczenie wydaje się bardzo reagować na działania gracza i dla przykładu liście poruszają się zgodnie z ruchami postaci, zamiast być efektem specjalnym oderwanym od całości, jak to przeważnie ma miejsce. Warto też zwrócić uwagę na dynamiczną pracę kamery, która podkreśla efektowny pojedynek. 

Code: To Jin Tong jest opracowywane na silniku Unreal Engine 5.

Mimo wszystko radzimy podchodzić z pewnym dystansem do tego projektu. Twórcy jak na razie tworzyli tylko gry na urządzenia mobilne, a zwiastun zawiera informację, że „nie odzwierciedla jakości produktu końcowego”, choć akurat to może odnosić się do problemów z płynnością gry. Tencent nie ogłosił daty premiery, więc może potrwać jeszcze kilka lat, zanim ten tytuł trafi do dystrybucji. 

Jak wcześniej informowaliśmy, chińska scena gamedevu mocno rozwija się w ostatnim czasie, ponieważ urzędy regulacyjne zaczynają zatwierdzać więcej projektów dla krajowych studiów. Ale z racji tego, że licencje są trudne do zdobycia nawet dla takich gigantów jak Tencent, studia z tego kraju zaczęły skupiać się autorskich projektach, bazujących na chińskich mitach i kulturze. Co więcej, wydawcy chcą również wypuszczać gry nie tylko na rynek krajowy. Wuchang: Fallen Feathers i Black Myth: Wukong to dwa inne przykłady ogłoszonych chińskich gier, które zmierzają na rynek. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Code: To Jin Tong - imponujący zwiastun nadchodzącej gry AAA. Chińczycy będą potęgą gamedevu?

 0