Company of Heroes 3 zapowiedziane. Szykuje się gratka dla fanów klasycznych RTS-ów

Company of Heroes 3 zapowiedziane. Szykuje się gratka dla fanów klasycznych RTS-ów

Klasyczne RTS-y to zdecydowanie jeden z nieco zapomnianych już gatunków gier wideo, ale wciąż ma on oddaną rzeszę fanów, którzy wyczekują nowych wysokiej jakości produkcji. Ci powinni ucieszyć się z zapowiedzi Company of Heroes 3, które zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Osiem lat po debiucie drugiej odsłony Relic Entertainment zapowiedziało właśnie, że pracuje nad nową grą z serii Company of Heroes. Ogłoszona przez wydawcę Sega gra Company of Heroes 3 ponownie przeniesie nas do czasów II wojny światowej, tym razem koncentrując się na konfliktach rozgrywanych w regionie Morza Śródziemnomorskiego. Tak jak poprzednio nacisk kładziony jest na dowodzenie oddziałami piechoty i pojedynczymi czołgami, ale nowością w trzeciej części jest mapa strategiczna, która pozwoli graczom zdecydować, jak podejść do inwazji aliantów na Włochy. Sposób, w jaki zaplanujemy swoje ruchy, określi siły, którymi będziemy dysponować w kolejnych bitwach w czasie rzeczywistym.

Osiem lat po debiucie drugiej odsłony Relic Entertainment zapowiedziało właśnie, że pracuje nad nową grą z serii Company of Heroes.

Relic Entertainment wprowadza również przycisk pauzy, który pozwoli graczom zatrzymać akcję i ustawić w kolejce polecenia do wszystkich swoich jednostek. W praktyce wygląda na to, że kampania dla jednego gracza będzie rozgrywać się podobnie do jednej z gier Total War firmy Creative Assembly, co nie jest zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Sega jest właścicielem obu studiów. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że gracze będą mogli doświadczyć Company of Heroes 3 od samego początku fazy prealfa i otrzymamy ich cenne opinie. Od lat wspólnie tworzymy grę z niektórymi z naszych fantastycznych członków społeczności, którzy odegrali kluczową rolę w dostarczaniu spójnych i istotnych informacji na każdym etapie procesu tworzenia. Jesteśmy gotowi rozszerzyć ten „program” na masową skalę z naszymi fanami na całym świecie za pośrednictwem naszego programu CoH-Development, który był możliwy dzięki wspaniałej platformie Games2Gether firmy Amplitude Studios” - powiedział Justin Dowdeswell, dyrektor generalny w Relic Entertainment.

Company of Heroes 3 ma ukazać się pod koniec 2022 roku. W międzyczasie fani mogą zarejestrować się, aby już zagrać we wczesną wersję gry (prealfa), łącząc swoje konta Steam i Relic. Dodatkowo cała seria jest na wyprzedaży w sklepie Valve, dzięki czemu możemy nabyć drugą grę za zaledwie 3,60 zł.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Company of Heroes 3 zapowiedziane. Szykuje się gratka dla fanów klasycznych RTS-ów

 0