Electronic Arts rozwścieczyło graczy. Niektórzy zapłacą za grę FIFA 22 dwa razy

Electronic Arts rozwścieczyło graczy. Niektórzy zapłacą za grę FIFA 22 dwa razy

Kupisz grę FIFA 22 na konsolę poprzedniej generacji, a za jakiś czas przesiądziesz się na next-gena, by cieszyć się ulepszoną grafiką i garścią nowinek? Zapomnij o darmowej aktualizacji. Zapłacisz dwa razy albo raz, ale znacznie więcej.

EA Sports poinformowało, że FIFA 22 - w przeciwieństwie do poprzedniej edycji - nie otrzyma darmowej aktualizacji dla konsol nowej generacji. Jeśli kupimy grę w wersji na Xboksy One lub PlayStation 4 w standardowym wydaniu za 299,90 zł, za wydanie na Xboksy Series X|S lub PlayStation 5 zapłacimy osobno. A do tego jeszcze więcej, bo 349,90 zł (wersja next-genowa jest droższa).

Electronic Arts poinformowało, że FIFA 22 nie doczeka się darmowej aktualizacji dla konsol nowej generacji. Niektórzy zapłacą za grę dwa razy, inni tylko raz, ale znacznie więcej.

Jeśli zaplanowaliśmy, że w dniu premiery (1 października) zagramy w FIF-ę 22 jeszcze na konsoli starej generacji, ale później przesiądziemy się na next-gena, lepiej rozważyć zakup edycji Ultimate. Wycenione na 449,90 zł wydanie specjalne zawiera nie tylko parę dodatków do trybu FIFA Ultimate Team, ale także aktualizację dla Xboksów Series X|S oraz PlayStation 5.

Gracze są wściekli na decyzję Electronic Arts. Większość producentów, którzy ulepszają swoje gry pod kątem nowej generacji konsol, udostępnia upgrade'y bezpłatnie. Podobnie było w przypadku FIF-y 21. Na usprawiedliwienie "Elektroników" można napisać jedynie, że FIFA 22 na next-geny będzie się różnić od pozostałych wersji nie tylko grafiką, ale także obecnością kilku istotnych nowinek, w tym związanych z wykorzystaniem technologii HyperMotion

 FIFA 22 - nowy polski komentarz. Dariusz Szpakowski za burtą?

Co zaskakujące, ulepszona szata wizualna oraz wspomniane zmiany w rozgrywce będą niedostępne nie tylko w wersjach na konsole Xbox One i PlayStation 4, ale także w wydaniu na PC. Gracze komputerowi uświadczą ich jednak, jeśli zdecydują się grać na platformie Google Stadia.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts rozwścieczyło graczy. Niektórzy zapłacą za grę FIFA 22 dwa razy

 0