Resident Evil Village - piracka wersja działa lepiej niż oryginał. DRM winne problemów z grą?

Resident Evil Village - piracka wersja działa lepiej niż oryginał. DRM winne problemów z grą?

Resident Evil Village zebrał całkiem pozytywne opinie (wersję na komputery pozytywnie oceniło 86% użytkowników serwisu Metacritic), ale wydanie PC cierpi na pewne mankamenty w postaci spadku płynności. Capcom jeszcze nie uporał się z tym problemem, ale najwyraźniej zrobili to crackerzy, bowiem piracka kopia działa lepiej niż oryginał.

Według Dark Side Of Gaming komputerowa edycja Resident Evil Village odpalona na cracku bez zabezpieczenia antypirackiego zyskała na wydajności. Z dostępnej informacji wiemy, że Capcom korzysta z własnego narzędzia DRM. "Wszelkie zacięcia, takie jak po likwidacji zombie są naprawione, gdyż punkty wejścia Capcom DRM zostały załatane. Powoduje to znacznie płynniejszą rozgrywkę" - głosi komunikat grupy EMPRESS. Wychodzi więc na to, iż zabezpieczenie negatywnie wpływało na wydajność tytułu, co potwierdzają testy przeprowadzone przez DSOG. Spadki były zauważalne zwłaszcza w zamku Dimitrescu w trakcie pojedynków z przeciwnikami. Idealnie obrazuje to materiał przygotowany przez Santiago Santiago widoczny poniżej, który porównuje oryginalną wersję ze Steam i edycję z zaimplementowanym crackiem.

Z przeprowadzonych testów wynika, że Resident Evil Village działa lepiej na wersji pirackiej pozbawionej zabezpieczenia DRM.

Posiadaczom oryginalnego wydania Resident Evil Village nie pozostaje nic innego jak czekać na wydajnie aktualizacji eliminującej wszelkie błędy. Chociaż kto wie, być może w poprawie wydajności pomoże dopiero usunięcie zabezpieczenia antypirackiego? Jeśli chodzi o kłopoty z płynnością to na myśl w pierwszej kolejności przychodzi Denuvo zyskujące niesławę nie tylko przez negatywnie wpływanie na wydajność ochranianych produkcji, ale również skuteczność. Bywały przypadki kiedy gry z tym DRM padały nawet po kilku dniach od debiutu, choć wiemy, iż nie ma w pełni skutecznych narzędzi, to taki wynik nie satysfakcjonuje wydawców gier.

Capcom zdradził, że Resident Evil Village w dwa miesiące po premierze sprzedał się w nakładzie 4,5 miliona egzemplarzy bijąc o 500 tysięcy kopii Resident Evil 2 Remake, który trafił do sklepów na początku 2019 roku. Ósmy epizod to obecnie jeden z najlepiej sprzedających się przedstawicieli serii Capromu, dla przykładu Resident Evil 7 trafił do 3,5 mln odbiorców. Statystyki obejmują wydania pudełkowe oraz cyfrowe. Zainteresowanie RE8 powinno być jeszcze większe po publikacji zapowiedzianego dodatku, aczkolwiek nie znamy jego szczegółów. Zapewne rozszerzy on historię o nowy wątek fabularny.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil Village - piracka wersja działa lepiej niż oryginał. DRM winne problemów z grą?

 0